Vyhledejte dovolenou

Dovolená Sierra Leone 2020/2021

Sierra Leone je malý přímořský stát na západním pobřeží Afriky. Dříve byl spojován s občanskými nepokoji a ebolou, ale tyhle chmurné dny už odvál čas a Sierra Leone ukazuje svou pravou tvář s nádhernými plážemi, národními parky ve vnitrozemí a zachovalými kmenovými tradicemi.

Hlavní město Freetown ale na turisty dobrý dojem udělá těžko. Původně otrocká osada nemá kromě ubytování a trhů s potravinami další lákadla. Snad jen muzeum s výstavami o historii a kmenové kultuře země. Ale kdo by zíral do vitrín, když to může zažít na vlastní kůži.

Zbytek země si rád zlepší reputaci. Na pobřeží se táhnou dlouhé bílé pláže s jemným pískem, čistou vodou a luxusními resorty. Nejznámější z nich je pláž Tokeh, která připomíná spíš exotický ráj v Indickém oceánu než břehy chudé Sierry Leone.

Na severu země u hranic s Guineou se nachází nejrozlehlejší národní park Outamba-Kilim. Džungli střídají savany, kde se volně pohybují divoká zvířata. Uvidíte šimpanze, kočkodany, slony nebo buvoly. Cesta parkem trvá několik dní, ubytovaní budete v dřevěných chatrčích uprostřed hustých lesů, kde můžete napjatě poslouchat rozmanité a někdy až příliš divoké a blízké zvuky džungle. Kdo si žádá další dávku adrenalinu, vyjížďka v kanoi po jezeře s hrochy uspokojí všechny dobrodružné duše.

Další nezapomenutelný zážitek získáte během návštěvy původních vesnic a kmenů, které tam žijí a úzkostlivě střeží všechny tradice a zvyky. Sierra Leone je zachováváním své kultury pověstná, ale díky za to. Alespoň můžeme nahlédnout do naprosto jiné úrovně života.

K zemi patří i několik ostrovů. Na jedné straně stojí Banánové ostrovy hojně vyhledávané pro ideální podmínky k potápění, na straně druhé je ostrov Bunce, který nechvalně proslul jako kolébka obchodu s otroky.

I když Sierra Leone odhalí své skutečné bohatství až na druhý pohled, stojí za návštěvu. Odradit by neměla ani úmorná vedra a období dešťů, se špetkou plánování a přirozené obezřetnosti se nabízí ojedinělé dobrodružství.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Sierra Leone

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Sierra Leone Zobrazit Skrýt