Vyhledejte dovolenou

Dovolená Somálsko 2020/2021

Somálsko leží na východě Afriky u břehů Indického oceánu. Spojitost s piráty a dlouhotrvající občanské nepokoje sunou zemi k zapomnění. Hlavní město Mogadišu patřilo svého času k perlám východního afrického pobřeží. Nekončící konflikty, které zemi sužují, se výrazně podepsaly na rázu města. Mezi ruinami odolává jen Mogadišská katedrála a mešita Fakr al-Din ze 13. století.

I když k Somálsku patří přes tři tisíce kilometrů pobřeží, je téměř celé pod palcem pirátů a bezpečí jde stranou. Národní park Lag Badana s několika endemickými druhy rostlin nebo park Kismayo s volně žijícími leopardy jsou pro většinu turistů z bezpečnostních důvodů nepřístupné. Na severu země se ale nachází oblast Somaliland, která se v roce 1991 odtrhla od Somálska, dodnes ji však nikdo neuznal. Jedná se o jednu z mála oblastí v zemi, kde nehrozí vabank o přežití. Pokud do Somálska, tak výhradně sem za více než pět tisíc let starými neolitickými malbami na skalních převisech Laas Geel.

Počasí je až nesnesitelně suché a horké a černý čaj s kondenzovaným mlékem moc neosvěží.

Vízum a extra dávka opatrnosti dává prostor alespoň pro návštěvu Somalilandu. I když jazyková bariéra, kdy zcela chybí znalost angličtiny a turisté jsou odkázáni na arabštinu, a tamní víra jsou další z překážek.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Somálsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Somálsku Zobrazit Skrýt