Vyhledejte dovolenou

Dovolená Středoafrická republika 2020/2021

Středoafrická republika je schovaná ve vnitrozemí Afriky. Je chudá, závislá na zahraniční pomoci, léta sužovaná občanskými nepokoji, s pravidelnými obdobími dešťů od dubna do listopadu a vízovou povinností pro turisty.

Na první pohled nemá velký potenciál pro turistický ruch. Opak je však pravdou. V zemi najdete tři na sebe téměř navazující národní parky a několik dalších. Z velké části je tvoří neprostupný deštný prales, který je domovem kriticky ohrožených goril. Mimo džungli se rozprostírají nekonečné pláně, kde se volně pohybují sloni, žirafy, gepardi a nosorožci. Safari skrz tuto oblast přinese unikátní zážitek. V období dešťů se pláně zalijí vodou a řeka Sangha se z říčky promění v mohutnou řeku. Ve chvíli, kdy deště pozvolna ustávají a řeka má ještě dočasně nabytou sílu, nabízí se turistům jedinečná podívaná. Na kanoi se vydejte po řece a pozorujte život na březích řeky, na okrajích lesů a na vodní hladině opravdu zblízka.

I ve Středoafrické republice se mezi hustými lesy ukrývá pár měst. Hlavní město Bangui na první pohled nijak nevyniká mezi chudými africkými městy s prašnými ulicemi, zmatenou dopravou a drzými opicemi. Kostel Fatimy, katedrál Notre-Dame z červených cihel nebo národní muzeum Boganda ale stojí za vidění. V divočině vyhládne, naštěstí je v Bangui dostatek stánků a občerstvení, kde se dá hlad zahnat. Možná vás překvapí, že Švédsko není jedinou zemí, kde jsou oblíbené masové koule.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst ve Středoafrické republice

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace ve Středoafrické republice Zobrazit Skrýt