Vyhledejte dovolenou

Dovolená Súdán 2020/2021

Súdán je třetí největší zemí Afriky, své prvenství ztratil po odtržení Jižního Súdánu. Dodnes jsou roztržky na nově vzniklé hranici důvodem, proč se turisté této zemi prozatím vyhýbají. Většinu země tvoří nehostinná poušť, kde panují extrémní horka, neprší a mezi dunami korzují nomádské kmeny.

Ve starověku byl Súdán součástí egyptské civilizace známé jako Núbie. Núbijská poušť táhnoucí se od pobřeží Rudého moře až po Nil, která navazuje na Východní poušť, skrývá několik pyramid a egyptských chrámů. Kulturním centrem země je hlavní město Chartúm, kde se mimo nespočtu mešit nachází monumentální palác a Mahdího mauzoleum, národní muzeum s odkazy na historii od dob starověku a ze soutoku Modrého a Bílého Nilu se rodí mohutná řeka Nil, která ústí ve Středozemním moři.

Díky spojitosti s Egyptem a velmi bohaté historii, která je bohužel zavátá pískem, je Súdán protkaný archeologickými nalezišti. Z písku tak vystoupilo už několik unikátních památek – chrámy a pyramidy u Gebel Barkan nebo město núbijských králů Meroe.

Súdán má ale i místa, kde občas zaprší a země je pohostinnější. Kamenitá polopoušť na západě země s vyhaslou sopkou Deriba a ostrov Mukkawar s mohutným korálovým útesem jsou příjemnou změnou po dni lopocení se pouští.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Súdánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Súdánu Zobrazit Skrýt