Vyhledejte dovolenou

Dovolená Surinam 2020/2021

Surinam je malý a turisty opomíjený stát na severovýchodě Jižní Ameriky. Díky nadvládě Nizozemska až do roku 1975 se bez problémů domluvíte holandsky a anglicky. Dlouhá doba kolonizace je ale viditelná hlavně ve městech.

Hlavní město Paramaribo leží na pobřeží Atlantského oceánu a je domovem pro polovinu obyvatel Surinamu. Je skoro celé ze dřeva, plné ohromných hrázděných domů, mezi které jako by se vpletly mešity, synagogy, hinduistický chrám Arya Dewaker nebo katedrála sv. Petra a Pavla, čím poukazují na náboženskou různorodost v zemi.

Jen úzký pás podél pobřeží a měst nezabírá deštný prales. Přes osmdesát procent rozlohy země tvoří přírodní rezervace a národní parky, turistů přibývá a okrajové části džungle se jim pomalu otevírají. Proti proudu řeky Surinam se nachází nejnavštěvovanější a nejpřístupnější část deštného pralesa Brownsberg. Po úzkých stezkách se dostanete k řinčícím vodopádům a potkáte stovky druhů zvířat a rostlin v čele s malými opicemi a lemury. Nezapomeňte prozkoumat okolí nedalekého rezervoáru Borokopondo. Plavba po zatopeném deštném pralese s trčícími pahýly stromů je zcela unikátní zážitek.

Stejně ostrá a drsná jako příroda v Surinamu je občas i nálož na talíři. Grilované pirani nebo polévka z piraních hlav patří mezi pochoutky, kterými vás místní rádi pohostí. Tropické podnebí se dvěma obdobími dešťů dost zužuje vhodné měsíce pro návštěvu, připravte se na třicetistupňová horka, zvýšenou vlhkost, zařiďte si vízum a vyrazte z Amsterdamu přímým letem do Paramariba.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Surinamu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Surinamu Zobrazit Skrýt