Vyhledejte dovolenou

Dovolená Svatý Bartoloměj 2020/2021

Svatý Bartoloměj je ostrůvek v severní části Malých Antil, který je součástí zámořského společenství Francie. Patří k nejexkluzivnějším destinacím Karibiku. Malé hotýlky a soukromé penziony velmi vysoké úrovně uspokojí i nejnáročnější klientelu. Svatý Bartoloměj bývá zimním útočištěm mnoha slavných a bohatých osobností.

Hlavní město Gustavia, které je i frekventovaným jachetním přístavem, se pyšní luxusními promenádami s mnoha obchody a butiky, kde lze díky bezcelní zóně nakoupit relativně levně zboží věhlasných značek. Ve městě je překvapivě patrný skandinávský vliv, což je pozůstatek někdejší švédské nadvlády.

Na ostrově se rozprostírají překrásné písečné pláže s bílým, místy i narůžovělým pískem. Svatý Bartoloměj je také rájem milovníků skvělého jídla. Kreolské chutě se tu mísí s vynikající francouzskou kuchyní a není tajemstvím, že zde působí velmi prestižní kuchařská škola. Téměř celý měsíc leden je ostrov dějištěm jednoho z největších karibských hudebních festivalů, kde je možné zaslechnout hudbu mnoha rozdílných žánrů, od opery až po tvrdý rock nebo world music.

Teploty jsou zde celoročně velmi příjemné, pohybují se mezi 25 ˚C a 30 ˚C, přičemž období četnějších srážek je pouze v září a říjnu.

Na Svatý Bartoloměj se lze dostat lodí ze Svatého Martina nebo letadlem na místní letiště, které je však dimenzováno jen pro malá letadla.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Svatém Bartoloměji

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Svatém Bartoloměji Zobrazit Skrýt