Vyhledejte dovolenou

Dovolená Svatý Martin 2020/2021

Svatý Martin je ostrov ležící v severní části Malých Antil, náležící k závětrným karibským ostrovům. Je rozdělen na dvě části, přičemž jižní je pod nizozemskou správou a sever náleží Francii. Díky tropickému podnebí panují na ostrově příjemné teploty v průměru kolem 28 ˚C, jen v období od října do března bývá o tři, čtyři stupně méně. Od srpna do listopadu se vyskytují občasné intenzivnější srážky.

Na ostrově se nachází několik desítek překrásných pláží s jemným bílým pískem. Většina turistů využívá ty největší a nejznámější, a tak si zde místo najdou i ti, kteří rádi relaxují v soukromí. Raritou ostrova je pláž Maho, která začíná těsně za ranvejí mezinárodního letiště, a je tak jedním z mála míst na světě, kde lze pozorovat vzlétající a přistávající letadla prakticky jen několik metrů nad hlavou. Buďte ale opatrní, i přes výstražné značení zde už nejeden turista přišel k úrazu, některé to stálo i život.

Svatý Martin je také známý několika solnými jezery a vnitrozemím vede i pár turistických tras, přičemž nejatraktivnějším cílem pěších výletů bývá nejvyšší bod ostrova Pic Paradis, odkud je krásný výhled na podstatnou část Svatého Martina.

Nizozemská část ostrova je o poznání živější a na své si zde rozhodně přijdou milovníci dobré zábavy a nočního života. Hlavním a velmi frekventovaným přístavem, kam míří mnoho výletních lodí i jachet, je hlavní město nizozemské části Phillipsburg, které je centrem zábavy a hlavně skvělého holandského ginu. Francouzská část zase nabízí neopakovatelné gastronomické zážitky. Vyhlášeným rájem gurmánů je především městečko Grand Case.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Svatém Martinu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Svatém Martinu Zobrazit Skrýt