Vyhledejte dovolenou

Dovolená Svatý Tomáš a Princův ostrov 2020/2021

Ostrovní stát Svatý Tomáš a Princův ostrov leží v Guinejském zálivu u západního pobřeží Afriky s typickým rovníkovým podnebím, konstantní teplotou kolem 30 stupňů a obdobím dešťů. Na rozdíl od blízkého afrického kontinentu je na ostrovech bezpečno a jste zde ušetřeni od jedovatých hadů a komárů přenášejících nemoci. Tato nejmenší africká země žije ze dvou příjmů, z vývozu kakaa a pomalu se rozvíjejícího cestovního ruchu.

Ostrovy obklopuje dravý oceán, kolem dokola se táhnou bílé pláže, palmy se sklánějí téměř k zemi a vnitrozemí tvoří neprostupná džungle. V národním parku Obo, který zasahuje na oba ostrovy, se v deštném pralese a na úbočích vyhaslých sopek nachází příroda nepoznamenaná zásahem člověka. Všechno je dílem přírody. Mohou zde přežívat endemické druhy zvířat i rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Dominantou parku a celé země je vyhaslá štítová sopka, která se tyčí přes dva tisíce metrů nad úroveň lesa.

Pobřeží není tak nespoutané jako vnitrozemí, ale u pláže Jalé je možné pozorovat mořské želvy nebo prozkoumat podmořskou jeskyni Boca do Inferno, jejíž chřtán vystupuje z moře a působí skutečně děsivě.

Ostrovy byly portugalskou kolonií, což je vidět především v hlavním městě São Tomé, které je přes den kulturním centrem a v noci se mění v letovisko s bujarým nočním životem. Svatý Tomáš a Princům ostrov servírují vše, co od exotické dovolené můžete čekat.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Svatém Tomášovi a Princově ostrovu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Svatém Tomášovi a Princově ostrovu Zobrazit Skrýt