Vyhledejte dovolenou

Dovolená Svazijsko 2020/2021

Vnitrozemský stát Svazijsko leží u severovýchodní hranice Jihoafrické republiky s Mosambikem. Na první pohled je Svazijsko chudá africká země, na druhý pohled jsou vidět úchvatné národní parky a nespoutané safari. I bez přístupu k moři a ve stínu navštěvovanějších sousedů o sobě dokáže Svazijsko dát vědět.

Mbabane je hlavní město se sídlem vlády, Lobamba je sídlem krále a parlamentu a Manzini je tím vším ostatním. Jsou to typická rušná města s širokými prašnými ulicemi, trhy a dopravou bez pravidel. Svazijsko nabízí mnohé, ale rozhodně ne malebná města. Na druhou stranu v nich seženete slušné a levné ubytování a můžete se rybami na tisíc způsobů s praženými baobabovými semínky posilnit na trek mimo město.

V zemi je několik turisticky oblíbených míst, ale davů cestovatelů se není třeba obávat. První kroky často vedou do horského kempu Shewula, na kterou navazuje přírodní rezervace Mbuluzi. Procházka hustými lesy, po bažinatých terasách a rozsáhlých pláních mezi divokou zvěří, návštěva přírodního léčitele a kmenové vesnice bude dozajista nezapomenutelný zážitek. V džungli se dá i přenocovat ve skromných příbytcích typických pro svazijské kmeny.

Odvážlivci, kteří touží po dalších dobrodružstvích, mohou zavítat do královského národního parku Hlane, vesnice Mantenga nebo vystoupat na tři miliardy let starý žulový masiv Sibebe, který je dost podobný skalnímu útvaru v Austrálii, ale bez turistů. Hladina adrenalinu zaručeně klesne v továrně na výrobu svíček.

Celé Svazijsko je možné prozkoumat na vlastní pěst, ale chce to značnou dávku odvahy.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst ve Svazijsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace ve Svazijsku Zobrazit Skrýt