Vyhledejte dovolenou

Dovolená Sýrie 2020/2021

Sýrie je země rozkládající se na západě asijského kontinentu, v oblasti nazývané Přední východ. Větší část této země zabírají pouštní a polopouštní oblasti, jen podél pobřeží Středozemního moře se táhne pásmo středomořského klimatu.

Sýrie leží na území, kde se po staletí střetávaly různé kultury a má své významné místo v dějinách Asie i Evropy. Právě v úrodné záplavové oblasti okolo řeky Eufrat počala neolitická revoluce, která radikálně změnila vývoj lidské společnosti. Na území Sýrie se nachází velké množství starověkých i středověkých památek, přičemž mnohé z nich patří ke světovým unikátům, a šest z nich je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Bohužel některé byly v nedávné občanské válce systematicky poškozovány a likvidovány, a tak se už města jako Aleppo nebo Palmira nemohou pochlubit takovým bohatstvím jako dříve.

Sýrie však má i svá přímořská letoviska s písečnými plážemi, kde je možné užívat dlouhého a slunečného léta. Oblíbená je také syrská kuchyně, v níž se mísí arabské, středomořské a orientální vlivy. Vzhledem ke stále přetrvávajícím nepokojům je však bezpečnostní situace v zemi i nadále špatná a Ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje občanům České republiky vycestovat do žádného ze syrských regionů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Sýrii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Sýrii Zobrazit Skrýt