Vyhledejte dovolenou

Dovolená Tádžikistán 2020/2021

Tádžikistán je malá islámská země ležící ve střední Asii v pamírské oblasti, která kdysi bývala součástí mocného perského impéria. Více jak polovina rozlohy Tádžikistánu se nachází v nadmořské výšce nad 3000 metrů. Země láká především milovníky vysokohorské turistiky a divoké horské přírody. Významnou turistickou atrakcí jsou horská jezera, obklopená úchvatnými štíty velehor.

Dokladem, že vysokohorské oblasti Pamíru byly osídleny již před více jak 5000 lety, jsou unikátní pozůstatky starověkého města Sarazm a nad vesnicí Langar je zase možné spatřit obrovské množství prastarých skalních maleb. Země je také vyhlášená zachovalou původní architekturou.

Za návštěvu však stojí i hlavní město Dušambe, vystavěné v první polovině 20. století na základech třech významných starověkých sídlišť. Dušanbe je dnes živým obchodním i kulturním centrem celé země.

Tádžikové jsou velmi hrdí na svoji zemi i kulturu, a tak lze při toulkách po Tádžikistánu zažít různé slavnosti doprovázené tradiční hudbou a tancem. Ačkoliv se jedná o ekonomicky chudou zemi, místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a drobnému pohoštění s ochutnávkou tádžické lidové kuchyně se prakticky žádný návštěvník nevyhne.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Tádžikistánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Tádžikistánu Zobrazit Skrýt