Vyhledejte dovolenou

Dovolená Taiwan 2020/2021

Taiwan je ostrov ve východní Asii ležící nedaleko čínských břehů, známý také jako Formosa. Z pohledu místních obyvatel, kteří jsou z části potomky původního tichomořského osídlení, je samostatným demokratickým ostrovním státem. Čínská lidová republika ho však považuje za své území a sporné názory na jeho nezávislost panují i mezi členskými státy OSN.

Pás rozkládající se podél břehů Tchajwanského průlivu je průmyslovou, dopravní i obchodní tepnou celého ostrova, kde je také soustředěna převážná většina obyvatel. V hlavním městě Taipei, s více jak dvěma a půl miliony obyvatel, se nachází jedna z nejvyšších budov světa, 509 m vysoký mrakodrap Taipei 101. Vnitrozemí ostrova je velmi hornaté, a ačkoliv se ostrov nachází v subtropickém a tropickém klimatickém pásmu, jsou vrcholky hor pokryty po celý rok sněhem.

Na území Taiwanu se rozkládá celkem osm národních parků, s rozmanitou přírodou, endemickými druhy živočichů a rostlin, překrásnými plážemi a mnoha turistickými stezkami. Za návštěvu stojí i přibližně 90 km vzdálený Orchidejový ostrov s výjimečnou přírodou, korálovými útesy i svébytnou kulturou místních obyvatel.

Taiwanská kuchyně využívá hojně darů moře, ale své místo v ní má i vepřové nebo kuřecí maso. V mnohém připomíná tradiční čínskou kuchyni a nejlepší příležitostí k jejímu ochutnání je každodenní noční trh, kde se místní lidé schází ke společné večeři na ulici. Taiwan je také proslulý zeleným čajem Oolong, který milovníci čaje znají také jako Wulong.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Taiwanu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Taiwan

Ahoj, nejaky dobrodruh / horal na Taiwan ? Cca 3 tyzdne v novembri. Precestovat skrz naskrz s batohom na chrbte, spanie nadivoko alebo podla moznosti… Zobrazit více
Michwelle
Michwelle

Destinace na Taiwanu Zobrazit Skrýt