Vyhledejte dovolenou

Dovolená Togo 2020/2021

Togo je menší africkou zemí, rozkládající se v západní Africe, v oblasti Guinejského zálivu. Je úzkým pruhem dlouhým přibližně 600 km, táhnoucím se od pobřeží směrem do vnitrozemí.

Pobřeží je tvořeno překrásnými lagunami, kde se nachází několik turistických letovisek s luxusně vybavenými hotely i hotelovými rezorty. Města v této části Toga jsou i výjimečná svou koloniální architekturou a nezaměnitelnou atmosférou.

Velkou část vnitrozemí pak zabírá tropický deštný prales, který je domovem původních obyvatel, žijících stále v těsném souladu s přírodou. Jsou nejen provozovateli různých magických rituálů, ale také vyhlášenými znalci přírodní medicíny.

K oblíbeným turistickým cílům patří také nádherné vodopády Cascades d’Akrowa. Sever země pak pokrývá africká savana s horkými a vlhkými léty a suchými zimami, kde se rozkládá několik národních parků obývaných slony, antilopami a dalšími typickými druhy africké fauny.

Vzhledem k politicky nestabilní situaci v této zemi doporučuje ministerstvo zahraničních věcí, zvláště při individuálním cestování mimo turistická letoviska, sledovat bedlivě aktuální situaci a dbát zvýšené obezřetnosti.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Togu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Togu Zobrazit Skrýt