Vyhledejte dovolenou

Dovolená Tonga 2020/2021

Tonga je stát v jihozápadním Pacifiku, který je tvořený 36 obydlenými, a dalšími více jak sty neobydlenými ostrovy. Ostrovy na západě souostroví jsou převážně sopečného původu, na východě se jedná většinou o korálové ostrovy. O tomto tichomořském ráji se mluví jako o zemi, kde se rodí čas, protože ostrovy leží jen několik stupňů na východ od 180 poledníku a je tedy jedním z prvních států, kde začíná den.

Na ostrovech království Tonga je možné užívat překrásných světlých písečných pláží a tropického klima, které je teplé, ale také poměrně vlhké. Spojení mezi jednotlivými ostrovy zajišťuje letecká i lodní doprava a není problém pronajmout si vlastní jachtu, zajišťující dokonalou volnost pohybu a nezávislost.

V místní bujné vegetaci lze pozorovat velké množství pestrobarevného ptactva nebo ochutnat kokosové ořechy sklepané přímo z všudypřítomných kokosových palem. Sopečné ostrovy se zase vyznačují množstvím překrásných gejzírů, tryskajících vodu do několikametrových výšek.

Největší atrakcí tohoto pacifického klenotu je však to, že leží přímo na migrační trase velryb, které tudy každoročně v letních měsících proplouvají. Potápění či šnorchlování mezi plovoucími giganty oceánu je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Za návštěvu stojí i pyramidové hrobky dávných králů na hlavním ostrově Tongatapu.

Ve vybraných barech je také možné ochutnat lehce omamný nápoj kava, který je místním důležitým obřadním nápojem, připravovaným z pepřovníku omamného.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Tonze

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Tonze Zobrazit Skrýt