Vyhledejte dovolenou

Dovolená Turks and Caicos 2020/2021

Turks and Caicos je zámořským územím Velké Británie rozkládající se na ostrovech v karibské oblasti, jihovýchodně od Bahamských ostrovů, ke kterým také z geografického hlediska náleží. Ostrovy jsou rovinaté a nejvyšší bod nepřesahuje nadmořskou výšku 50 m.

Patří mezi vyhlášené turistické destinace, a to zejména pro překrásné bílé písečné pláže, které jsou často označovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Díky korálovým útesům obklopujícím pobřeží je také rájem pro milovníky potápění a šnorchlování a na své si zde přijdou i vyznavači dalších vodních sportů. Na ostrovech jsou také ideální podmínky k provozování sportovního rybaření.

Nejznámějším z ostrovů je Providenciáles, kde se nachází vyhlášená pláž Grace Bay, a kde je také soustředěna většina turistických letovisek. Na Providenciáles je velké množství vynikajících restaurací, barů a dalších zábavních podniků. Milovníci golfu zde mohou využít velmi kvalitní 18jamkové hřiště. Ostrov Grand Turk zase bývá oblíbeným cílem výletních lodí a jachet.

Podnebí této ostrovní země je tropické a poměrně suché, s celoročně vyrovnanými teplotami pohybujícími se v průměru kolem 30 ˚C. V období od července do listopadu však hrozí riziko tropických bouří a hurikánů.

Na ostrovy se lze dostat nejlépe letecky z USA. Let z Miami trvá jen 90 minut.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Turks and Caicos

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Zkušenosti s ostrovy Turks a Caicos

Dobrý večer, zajímalo by mě úplně vše o těchto ostrovech. Kde zvolit ubytování? Líbí se mi pláž Grace Bay, takže nejspíš někde tam. Jaké jsou tam… Zobrazit více
Helena-M
Helena-M

Destinace na Turks and Caicos Zobrazit Skrýt