Vyhledejte dovolenou

Dovolená Uruguay 2020/2021

Uruguay je stát na jihovýchodním pobřeží Jižní Ameriky, u východní hranice omývaný Atlantikem. Bohužel nepatří mezi vyhledávané destinace, na to jsou jiní adepti. Ti, kteří ale Uruguay navštíví, odjíždí plni pozitivních dojmů. Patří mezi ekonomicky nejstabilnější země Jižní Ameriky, což turista během putování několikrát pocítí – na službách, dopravě, stravování, ubytování.

Země leží v subtropickém pásu, období dešťů nehrozí, teploty se v rámci roku pohybují od 15 do 30 stupňů, pro lehkou turistiku naprosto ideální podmínky. Od písečných pláží na pobřeží se země pozvolna zvedá a vlní, přechází v pahorkatinu a pampu, která v plné síle zasahuje do sousední Argentiny. Ve středu pampy se nachází oblast Tacuarembó, kde můžete poznat život pastevců dobytka, tzv. gaučů.

Hlavní město Montevideo leží na jihu země. Athény Jižní Ameriky, jak se městu přezdívá, svému náhradnímu názvu skutečně dostálo. Půvabné historické centrum Ciudad Vieja s téměř stometrovým palácem Salvo nebo náměstím Independencia, padacím mostem Portón de Campo, i přístav Colonia del Sacramento stojí za vidění. Jakmile na město padne noc, mění se Montevideo v meku zábavy a tance. Uruguayci v sobě nezapřou španělský temperament, který sem přivezli z Evropy v dobách kolonizace, stejně jako jazyk. Energii po probdělé noci nabírají místní na plážích, které jsou turisty neobjevené a neprávem opomíjené.

Na pobřeží Atlantského oceánu u hranic s Brazílií se nachází oblast, kde se během léta vesničky s několika stovkami obyvatel mění v desetitisícová letoviska. Tady se nachází nejkrásnější pláž celé země Punta del Diablo. Jen obzor s dravými vlnami oceánu občas zastíní lachtani.

Zdá se, že Uruguay nemá svou Achillovu patu. Pokud ano, není všeobecně známá a musí ji každý turista objevit sám. Ale máme podezření, že se vrátíte stejně nadšení jako spousta cestovatelů před vámi. Stačí vízum, pohorky, dostatek peněz na poměrně drahé letenky a touha objevit neprobádané.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Uruguayi

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Uruguayi Zobrazit Skrýt