Vyhledejte dovolenou

Dovolená Uzbekistán 2020/2021

Uzbekistán, který leží ve střední Asii, patří k postsovětským republikám. Ještě nedávno šlo o zemi s bezpečnostními riziky (prezidentská diktatura, mučení vězňů, teroristické útoky), nyní je situace klidnější.

Polovinu území zabírá červená poušť Kyzylkum, další část tvoří pastviny a na východě velehory (Pamíro-Alaj). Řeky Amudarja a Syrdarja jsou ledovcového původu. Přírodou se můžete kochat i u vysychajícího Aralského jezera i životem kypícího jezera Aydar-kul. Můžete se vydat po hedvábné stezce nebo přespat v tradiční jurtě.

Kromě krásné, divoké přírody nabízí Uzbekistán hlavně památky, od nejstarších dob (skalní kresby v Samiši) přes Perskou říši a Tamerlána až k uzbeckému chanátu.

Nenechte si ujít hlavní město Taškent s velkolepými madrasami a rušnými bazary, Samarkand – centrum středověké vědy s hrobkami emírů, Bucharu s mnoha barevnými mešitami a komplexem Poj Kalon, zříceniny Bílého města v Šachrizabzu nebo kamenné pouštní město Chiva.

Pro vstup do země je nutný pas a vízum.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Uzbekistánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Spolucestovatelka Uzbekistán

Najde se spolucestovatelka na 2. polovinu září do Uzbekistánu. Nejlépe ve věku 40 - 50 let. Předpokládaná délka pobytu 12 - 16 dní.
anonym
anonym

Destinace v Uzbekistánu Zobrazit Skrýt