Vyhledejte dovolenou

Dovolená Zimbabwe 2020/2021

Zimbabwe patří mezi vnitrozemské země na jihu Afriky a nabízí hory převyšující 2500 metrů, dlouhé savany i pralesy. Deště střídají sucha, na vrcholcích hor padá sníh.

Pevně spjaté se Zimbabwe jsou slavné Viktoriiny vodopády, které jsou dozajista největším turistickým lákadlem. Více než 1700 metrů široký pás hlučící vody na řece Zambezi, která tvoří severní hranici se sousední Zambií, se řadí k nejkrásnějším přírodním skvostům na světě. I když pohled na ně těžko omrzí, pevnina není jediný bod pro jejich pozorování. Stejně úchvatné jsou z helikoptéry, ze sloního hřbetu nebo při bungee jumpingu.

Je to chudá země, ale ne tak, aby byly ony vodopády jedinou atrakcí. Prohlídka většinou začíná v hlavním městě Harare. Zapomeňte na široké prašné ulice, zapadlé krámky a špínu. Město nápadně připomínající evropské metropole je živé, čisté a na africké poměry i bezpečné. Na každém rohu je malé muzeum, galerie nebo místní trh. Kulturně bohatá jsou i další města v Zimbabwe – například Bulawayo s hradem Nesbitt a přírodovědným muzeem, které je považováno za nejlepší v celé Africe, nebo město Masvingo s ruinami Velkého Zimbabwe, které odkazují na osídlení Bantuy a Šony.

Ať jsou města sebevíc zajímavá, turisty vždy nakonec zláká příroda. Dva největší národní parky v těsné blízkosti Zambezi, Mana Pools a Hwange, jsou domovem stovek zvířat. Pokud navštívíte Zimbabwe v listopadu, kdy se zvířata před obdobím dešťů stahují k řece, naskytne se neopakovatelná podívaná.

V mnoha afrických zemích jsou některé přírodní památky těžko dostupné nebo pro turisty nadobro nepřístupné. Pro Zimbabwe to však neplatí. Rádo se podělí o přírodní krásy, domluvíte se tu anglicky a není důvod se ničeho bát. Pokud navíc máte rádi ve zdejší kuchyni hojně využívanou kukuřici, cestě do Zimbabwe už nic nebrání.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Zimbabwe

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Viktoriiny vodopády v Zimbabwe

Dobrý den, byl jste někdo v Zimbabwe a navštívil jste Viktoriiny vodopády? Víte prosím kolik stojí aktuálně vstup do parku a čím je lepší platit?… Zobrazit více
Zanzik
Zanzik

Destinace v Zimbabwe Zobrazit Skrýt