Saranda od 9 853 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam do Albánie

Vloženo: 6. června 2019
Poslední příspěvek: 3. února 2020
nová členka nová členka /
Margareta
nová členka nová členka / před 5 lety
Margareta
Poradíte kam jet do Albánie a co tam vidět? Potřebovala bych přesvědčit přítele, že tam prostě musíme jet a nejsou to jen rozmlácené silnice a nebezpečí na každém rohu.

Odpovědi 24 odpovědí

Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
V Albánii jsem sice nebyla, ale při cestách kamkoliv považuji za dobrý návod na to, co vidět mapy.cz turistickou verzi. Z toho se vyčte nejlépe, co kde je, nevyčte se bohužel, v jakém stavu to je.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Margareta ~ Zdravím, Albánie je opravdu nádherná země s odlišnou kulturou, kterou jistě doporučuji navštívit.
Nevím, co od vaší dovolené čekáte a co byste rádi viděli, za návštěvu však stojí následující místa:
1) překrásné hory v NP Thethi na severu země
2) město Skadar a přilehlé jezero
3) krásné historické město Berat, známé jako "město tisíce oken"
4) jezero Ohrid na hranici s Makedonií
5) staré město Gjirokastra zapsané v Unescu
6) krasový pramen vytvářející křišťálově čisté jezírko Syri i Kaltër (Modré oko)
7) pláže na jihu (okolí Ksamil, Himare, Dhermi atd.)
8) případně hl. město Tirana, které mi moc zajímavé ale nepřijde. Nebo přístav Durres (Drač).
V Albánii jsou velmi milí a pohostinní lidé, ale jako všude jinde je třeba si dát pozor na krádeže.
Věřím, že si při výběru Albánie jako vaší letošní dovolené nebudete zklamáni.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Ovča napsal(a):
V Albánii jsem sice nebyla, ale při cestách kamkoliv považuji za dobrý návod na to, co vidět mapy.cz turistickou verzi. Z toho se vyčte nejlépe, co kde je, nevyčte se bohužel, v jakém stavu to je.
On je ještě jeden zajímavý pramen - podívat se na Geocaching a kde jsou keše věnované nějakým zajímavostem.
Gladiator987
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Gladiator987
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Gladiator987
před 5 lety
Zdravím.V Albánii jsme byli v oblasti Golém pod městem Dures/Drač/Nádherné letovisko kde se člověk nenudí.Super lidé a vynikající personál.Mnohé světové destinace by se mohly od Albáncu učit,jak to má na plážich vypadat.Byli jsme v Albánii poprvé,ale určitě ne naposledy.Moc hezká země./Téměř nulová kriminalita/
Akludad
nová členka nová členka /
Akludad
nová členka nová členka / před 5 lety
Akludad
před 5 lety
Do Albánie jsme poprvé nahlédli na výletě z pobytu v nádherné Černé Hoře v roce 2017. Měli jsme štěstí na bezvadného průvodce, který nám o zemi i lidech vyprávěl celou dobu v autobuse a patřičně nás naladil. Skutečnost byla ještě lepší, proto jsme se loni do Albanie vydali. Dali jsme na rady znalých, že sami Albánci jezdí raděj na jih, že je tam čistší moře. Už cesta byla bezva – letadlem na Korfu, tam přestup na loď a pak rozvoz autobusem po hotelech. Ti, kteří chtěli mít rušněji – večerní život, procházky, obchody – byli ubytování přímo v Sarandě, (a moc si chválili), my jsme byli až poslední a vystupovali jsme v Ksamilu - ubytování na velmi vysoké úrovni v hotelu Heksamil (měl jedinou chybu, nemá bazén). Moře nádherné, čisté, pohádkové, (okolí o hodně horší), plážičky většinou soukromé (proto placené), ale většinou s nějakou restaurací, ceny snesitelné. Na radu náhodných známých jsme si telefony přesměrovali na řeckou sít a proto i toto bylo fajn.
SlunečníkVětrníkMěsíčník
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
SlunečníkVětrníkMěsíčník
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
SlunečníkVětrníkMěsíčník
před 5 lety
Zdravim, my jsme byli v klidnějším letovisku Ksamil. Je to asi 25 km od letoviska Saranda (které mohu také doporučit, ovšem je citelně živější). Krásné čisté moře, bílý písek..chvílema si člověk připadal jako na Bora Bora ) Je zde několik malých ostrůvků s ideálními podmínkami pro šnorchlování. Na výlet jsme jeli do města Butrint. Navštívili jsme řecké divadlo i termální lázně. hned bych jel znova.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Já jsem orientačně projel kus Albánie před několika lety na geokačerské výpravě. Byla to sice rychlovka a hltání kilometrů, ale trochu pro představu to stačilo. Když někdy přítelkyni přesvědčím, tak bych to vzal na týden někam jižněji k moři a pak se na týden přesunul do Makedonie k Ohridskému jezeru.
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
Do Albánie pojedeme s rodinou už poněkolikáté (snad po šesté). Na severu stojí za to hrad s bazarem Kruje. A snad i Skadar a Skadarské jezero. Určitě ale stojí za vidění jih Albánie. Za Llogarským průsmykem. Ze skoro tisíce metrů nad mořem se sjíždí k už ne k jaderskému ale k jónskému moři. Pozor na brzdy - vyřadit a kochat se není dobrý nápad ... osobní zkušenost. Pod Llogarem v okolí Dhermi jsou velmi pěkné pláže. Např. pláž Gjipe nebo ta první pod Llogarem. My sice jezdíme do kempu v Ksamilu, kde městská pláž nic moc, ale v okolí (severně) jsou tři pláže, které jsou super. Cesty k nim šotolinové a je třeba být opatrnější. Bohužel jih Albánie už je v sezóně docela plný. Rostou rezorty ve velkém. Už to není romantická "divočina". Kdo má rád ruch, tak okolí Vlore a Sarande bude pro něho. Pod Ksamilem je antické město Butrint. Výše někdo zmínil vyvěrající Modré oko, a Gjirokastra. Přidal bych ještě Tepelené s řekou Vjosa. Ikdyž nevím - na údajně poslední evropské řece (Vjosa), která není svázáná člověkem, se plánovala přehrada. Ale starý most, socha Ali Pašu a pramen tepelenské minerálky stojí za zastávku. Na rok se tam zastavil i George Gordon Byron. A to už asi byl nějaký ten romantik ...
Ale jak už jsem říkal, albánci na jihu pochopili, že turisté jim vozí peníze... Mladí už zvládají i angličtinu. Zatím to tak berou i policisté, kteří jsou hodně viditelní u silnic, ale zahraniční turisty nechávají na pokoji... Takže už se zastavujeme jen za známou majitelkou kempu a zjistit co je nového v Albánii. On Ksamil leží necelých 200 km od Lefkády, takže po cestě tam nebo zpátky na jeden dva dny ... Dříve to byl cíl dovolené, dnes už jen zastávka ...
A bezpečí ? Pro turisty všechno, takže i bezpečí.
Rozmlácené silnice ? No kdyby nebyl např. kruháč na dálnici ... ale my se taky nemáme moc čím chlubit. A to mají tu nevýhodu, že jim občas nějakou tu silnici (na dálnici jsem si nevšiml - a dálnice jsou mimocodem bez poplatku) zničí zemětřesení ... Viditelné to je hlavně cestou na Logarský průsmyk. I tam je mimochodem pramen u kterého se zastavujeme a nabíráme ...
Jinak hory jsou opravdu nádherné, ale v Albánii jsme je nezkusili. Jen v Černé Hoře. Zas tak odvážní nejsme. Snad s partou kluků/chlapů. Rodinu bych tam asi nebral.
Bejbina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bejbina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Bejbina
před 5 lety
@pepavonjosef ~
Dobrý den, mám prosbu. Kemp, který využíváte a případně i kemp cestou by jste mi napsal? Pokud ne, pochopím. A případné spaní na divoko je možné? Jezdíme jen kombíkem, se stanem malým pro 3,5 člověka. Já stejně nejraději spím venku. Spíš by mě lákal klid a čím méně turistického ruchu, tím lépe. Bohužel jsme díky dětem školou povinným odkázáni na prázdniny.
Děkuji
Jana P.
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
@Bejbina ~ omlouvám se. Ve víru plánování dovolené a samotné dovolené jsem dotaz nezachytil ... Kemp se jmenuje Caravan camping v Ksamilu. Velmi čistý se super majiteli. Můžu jen doporučit. Letos jsme jinak spali tři hodinky (jeli jsme přes noc) na plážových lehátkách pod Logarem. Jiný camp jsme nezkusili, tedy neubytovali se. Protože se nelíbily. Ale Albánie dnes a před pěti lety ... to je jiná třída. Třeba i ostatní kempy už jsou v pořádku. Ubytováváme se v apartmánech - bez objednávání. Vždy jsme něco našli v ceně do 50-ti EUR (4-5 osob).
Ten kemp v Ksamilu si Vás získá už tím, že Vás přivítají v češtině ...
Spaní na divoko nevím. Asi bych měl boja. Zítra spíme na divoko na Lefkádě, ale na Albánii si netroufám. Klid v Albánii už moc není. Ale nad Ksamilem jsme našli plážičku, kde bylo max. 20 lidí. Je nad pláží Manastir, a nedá se k ní přijet autem - proto je prázdná. Ale s čistějším mořem. Na pláž se jde cca 1 km docela sešupem ... Auto se musí nechat někde na půl cesty na pláž Manastir ...
Zdravím a ještě jednou se omlouvám za neaktivitu. Snad není ještě pozdě ...
Bejbina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bejbina
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Bejbina
před 5 lety
@pepavonjosef ~ Děkuji za odpověď. Nakonec jsme Albánii vzdali, ani ne tak z obav z lidí či divočiny, ale spíše z obavy, abychom díky turistickému rozkvětu nekoukali někde na staveniště. Ale třeba příští rok....
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
@Bejbina ~ @Bejbina ~ my už doma ... ta staveniště bych se nebál říct, že to by byla tutovka. U větších center určitě. Ale to bude ještě pár let trvat. Kdo má peníze tak překotně staví ... a že těch bohatých Albánců z celé Evropy je... Přesto Albánii stále ještě stojí za to zažít. Ne vidět, to se dá i z obrázků, ale zažít ...... Člověk, který uvažuje o Albánii na divoko pravděpodobně nebude z cukru, takže vřele doporučuju. Pár známých už v Albánii bylo letecky v resortech. Byli spokojeni, ale to by byly i v Turecku, Egyptě, Řecku ...
Vandule
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Vandule
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Vandule
před 4 lety
@Margareta ~ Já jsem teď akorát dočetla dost "hustou" knihu o studentech kteří se v Albánii ztratili... navratdovalbone.cz... Takže jestli se někdo do Albánie bojí, tak mu ji nedávejte rozhodně číst, protože je podle pravdivé události z roku 2001
Alex_B
nový člen nový člen /
Alex_B
nový člen nový člen / před 4 lety
Alex_B
před 4 lety
@Vandule ~ Líbilo se vám to? Na databázi knih to má jen 60 %...to nic moc? tak zda má cenu to začínat číst?
Akludad
nová členka nová členka /
Akludad
nová členka nová členka / před 4 lety
Akludad
před 4 lety
@Bejbina ~ reaguji na ten albánský stavební ruch - setkali jsme se na místě (Ksamil) s našimi cestovateli, kteří projíždí prý osmým rokem skoro stejnou trasu karavanem a každý rok se za známými právě v Ksamilu zastavují. Také jsem si myslela, jaký je to stavební bum a že se Albánie probouzí pro turisty - na otázku, co se změnilo za dobu, kdy se zde stavují - odpověď zněla - skoro nic, jen ceny. Prý je to tak, jak je často v Řecku - rozestavěno kvůli daním a nic moc se nedokončuje. Tím nechci říct, že se naprosto nestaví, ale ty rozestavené hotely tam asi opravdu budou ještě dlouho.....
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 4 lety
pepavonjosef
před 4 lety
@Akludad ~ Tak nevím, dovolím si hrubě nesouhlasit (ale to je tak všechno co s tím mohu dělat). I z pohodlí domova lze zjistit jak se staví - podle recenzí (a jejich stáří). To že se ničí krásné, divoké pláže a okolní příroda se tam taky dočtete. "Zářný příklad" je první pláž jónského moře pod Logarským průsmykem.
Jedna z recenzí (greencoast.al) za všechny: "Pomozte nám, prosím, USA, abychom bránili naši zemi před mafií a zkaženými lidmi a policisty v Albánii. Mafie kupuje všechna krásná pobřeží Albánie a staví své hotely, aby vydělala více peněz. Zničí všechna krásná pobřežní pobřeží! ..."
Nebo: "Nejhezci plaz v Albanii, teda pred tim, nez se rozhodli tam postavit ten rezort."
Akludad
nová členka nová členka /
Akludad
nová členka nová členka / před 4 lety
Akludad
před 4 lety
@pepavonjosef ~ toto je všechno možné, doba je taková a mafiani jsou v každé zemi....
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 4 lety
pepavonjosef
před 4 lety
@Akludad ~ to nemělo být o mafii, k tomu se vyjadřovat nechci... Nevím kdo to financuje, jen to není "přívětivé k prostředí"...
Jen k tomu stavění - za posledních cca 5,7 let to roste na jihoalbánských plážích velmi rychle. A stavby se dokončují ! Protože turista je dojná kráva. A o Albánii zájem je. ... A investice se musí vracet co nejdříve. Spali jsme jednu noc v jednom nedostaveném resortu v Dhermi, když jsme se nechali unést pláží a večer nemohli sehnat apartman ...a chtěli zůstat pod Llogarem déle. Jen střecha nad hlavou, nějaké osvětlení a z nábytku jen rozvrzané postele, každá jiná. Žádné skříně, nedodělaná koupelna, ale sprcha byla... Lednici nám donesli. Příští rok bylo vše dokončeno ...
Akludad
nová členka nová členka /
Akludad
nová členka nová členka / před 4 lety
Akludad
před 4 lety
~
@pepavonjosef ~ já jsem původně napsala to, co nám řekli oni turisté v karavanu, kteří na stejném místě byli údajně osmým rokem po sobě - ptala jsem se právě proto, že jsem i já měla pocit, že je tady přímo stavebně-turistický bum. Ale to co bylo rozestavěno a chodili jsme kolem na cestě k pláži, fakt nevypadalo na právě rozestavenou vilu a takových opravdu bylo na celkem malé ploše poměrně dost
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen /
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen / před 4 lety
AbrakaDabra
před 4 lety
Chystáme se letos vyrazit směr Albánie cca na 14 dni. Momentálně jsme na vážkach zda vzít vlastní karavan, nebo pronajmout apartmán. Rádi bychom něco u moře pro 2 dospělé, spíše s méně lidmi na místě. Někdo nějaký tip, podmět nebo něco co by pomohlo s rozhodnutím. Úplně se mi nechce platit ubytování dopředu a pak být zklamán.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů