Jaký je podle vás nejkrásnější ostrov v Evropě a proč?

Vloženo: 3. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 8. listopadu 2019
nový člen nový člen /
Markéta_008
nový člen nový člen / před 4 lety
Markéta_008
Zajímalo by mě, jaký je podle vás nejkrásnější ostrov v Evropě? Kde se vám nejvíc líbilo, kam vás to táhne zpět a proč?

Odpovědi 14 odpovědí

Tomillo
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomillo
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Tomillo
před 4 lety
Za mě je to určitě Korsika pro její nádhernou přírodu a pláže. Mohl bych tam jezdit znova a znova.
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen /
AbrakaDabra
stálý člen stálý člen / před 4 lety
AbrakaDabra
před 4 lety
Po návštěvě Madeiry v jarním období mám pocit, že se už nic nemůže tomuto ostrovu vyrovnat.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Markéta_008 ~ Rozhodně Azorské ostrovy nebo Lofoty. Obě souostroví nabízí překrásné hory, zelenou krajinu, jezera a skvělé pláže. Na Azorských ostrovech jsou navíc kouzelné vodopády a počasí je tu celoročně vcelku příjemné.
Asterix
nový člen nový člen /
Asterix
nový člen nový člen / před 4 lety
Asterix
před 4 lety
Souhlasím Korsika je nádherná a ještě Sardinie a Sicílie. Plus si dovolím tvrdit Island ačkoliv jsem tam nebyl.
Světluš
Administrátor Administrátor /
Světluš
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Světluš
před 4 lety
Za mě to je určitě malý ostrov jižně od Ibizy, který se jmenuje Formentera
Markéta_008
nový člen nový člen /
Markéta_008
nový člen nový člen / před 4 lety
Markéta_008
před 4 lety
@Světluš ~ Super, co je tam zajímavého?
Světluš
Administrátor Administrátor /
Světluš
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Světluš
před 4 lety
@Markéta_008 ~ Nádherný čistě bílý písek a tyrkysové moře jaké jsem nikde jinde neviděla. Sever ostrova patří do národního parku Ses Salines, kam zasahuje i část Ibizy. Pláže na Formenteře se pravidelně umisťují v různých žebříčkách nejkrásnějších pláží světa
Romana
věrná členka věrná členka /
Romana
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Romana
před 4 lety
Pro mě Hvar v Chorvatsku
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Darina
před 4 lety
Santorini, Sardinie, Mallorca. A proč? Pláže, dostupnost, příjemní lidé, krásná příroda, nezaměnitelná atmosféra.
Veverka_Terka
nový člen nový člen /
Veverka_Terka
nový člen nový člen / před 4 lety
Veverka_Terka
před 4 lety
Mallorca - Cap de Formentor - kdo nezažije nepochopí. Obešli jsme celý ostrov dokola pěšky a pomocí autobusové dopravy (v létě tam fungují takové nacpávací, byla to legrace ) spali jsme každý den na jiné pláži pod širákem.
Michal_Neřeknu
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Michal_Neřeknu
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Michal_Neřeknu
před 4 lety
Rozhodně Azory - jídlo, dobří lidé, krásná květena, lávová jezírka, super treky.
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Mia07
před 4 lety
Za mě zatím Lefkada, v létě nás čeká Mallorca tak třeba změním nazor
Martinan
legenda legenda /
Martinan
legenda legenda / před 4 lety
Martinan
před 4 lety
Rozhodně Zakynthos, plaze, more, zelvy,priroda.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
Tak z toho co jsme projeli tak asi na prvním místě Sardinie (pláže, příroda), potom Sicílie (památky, příroda), Kypr (jižní i severní - příroda, jídlo, pláže), Kréta, Thassos, Kos, Lefkáda (navštívené řecké ostrovy všeobecně).
Ale každý ostrov má něco do sebe, všude na ostrovech byli příjemní lidé, výborná místní strava a celkově i prostředí. Takže preferovat nějaký, je to těžké. A snažíme se jezdit pokaždé jinam, život je sakra krátký, tak chceme poznat a navštívit co nejvíce. Jediná výjimka byla Lefkáda, kde jsme byli dvakrát. Podruhé proto, že nás pozvala naše bývalá paní bytná, paní Dora.
Nejvíce se nám líbilo, ale bohužel ostrov není v Evropě, ale kdysi patřil Francii (mj.), tak to byl Madagaskar. No a Madagaskar bude asi druhá výjimka (asi za tři a půl nebo čtyři roky), kam pojedeme na stejné místo - pokud se zadaří. Finančně není náročný, ale snad bude sloužit zdraví.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů