Zvláštní pravidla a zákazy při cestování

Vloženo: 8. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 11. listopadu 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Dáša
Hezký večer cestovatelé, s jakými nejbizarnějšími pravidly a zákazy jste se při cestování setkali?

Odpovědi 7 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Dáša ~ zákaz durianu v MHD nebo zákaz dovozu a používání žvýkaček v Singapuru.
Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Dáša
před 4 lety
@Kristýna ~ Joo žvýkačky v Singapuru jsou pověstné. ) mě teď překvapil zákaz vstupu menstruujícím ženám do chrámů na Bali.
Dědek
nový člen nový člen /
Dědek
nový člen nový člen / před 4 lety
Dědek
před 4 lety
Četl jsem, že v Usa, když si jdete koupit zbraň vám ji prodají až za cca 48 h od první návštěvy. Abyste stačili vychladnout...
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@Kristýna ~ prosim o upřesnění, letime do Singapuru a zvykacek mam běžně v zavazadlech nekolik balení, mam očekávat že mi je mohou zabavit? Ja jen četla ze se striktně hlídá zahazoni žvýkačky mimo koš, tam pry hrozí pokuty. DĚKUJI ZA INFO A ZKUŠENOSTI
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@HankaLamb ~ Dobrý den,
ano, dovoz žvýkaček do Singapuru je zakázán. Někde na internetu se ale můžete dočíst, že v menším množství je dovoz povolen. Myslím si, ale že je to spíše o štěstí - jestli si při kontrole žvýkaček všimnou nebo ne. Každopádně i v letadle nám letušky říkaly, že žvýkačky dovážet nesmíme, a v případě, že s sebou nějaké vezeme, musíme je po přistání ihned vyhodit. Raději bych to tedy neriskovala a bez žvýkaček se obešla. Zubní pasta nebo ústní voda to jistí.
HankaLamb
legenda legenda /
HankaLamb
legenda legenda / před 4 lety
HankaLamb
před 4 lety
@Kristýna ~ info na netu jsou ruzne, ale po infu od vas a naslednem přečteni clanku od idnes, tak se bez nich raději obejdu... www.idnes.cz/cestovani/kolem… dekuji ze jste na toto tema v diskuzi upozornila
pavel666
legenda legenda /
pavel666
legenda legenda / před 4 lety
pavel666
před 4 lety
@Kristýna napsal(a):
@Dáša ~ zákaz durianu v MHD nebo zákaz dovozu a používání žvýkaček v Singapuru.
S Durianem se nesmí ani do hotelu.Pak třeba na Seychelách mě málem sbalili za pití piva na veřejnosti (věděl jsem o USA,ale Seychely??) a konečně veliké postihy za dovoz igelitových pytlíků do Keni.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů