Punta Cana od 22 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Dominikana po hurikanech Irma a Maria

Vloženo: 21. září 2017
Poslední příspěvek: 3. ledna 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
AKTUALNE Z DOMINIKANY 21.9.Jen vas chceme uklidnit, pokud se chystate vyrazit na dovolenou do Dominikanske republiky. Uz tu 14 dni jsme a cestujeme. Punta Cana a jizni pobrezi jsou OK a dovolenou urcite nijak zkazenou mit nebudete, neni tu zadna kalamita. Irma tady byla spis ve forme takove bourky. Na severu je trochu bordel obcas nejake castiznicene, ale misty zas zadne nasledky - taky nic hrozneho, kvuli cemu by melo cenu rusit dovolenou. V Punte je zrovna ted Maria, neni to uplne pohadka, mame tu noc a je to trochu strasidelny, ale vetsi skody nez Irma nenapacha. Zkratka jestli mate naplanovanou dovolenou, pojedte si ji uzit. Jestli mate moznost, tak spis na jih kvuli poradku, cistym plazim i mori. A jeste tim mistnim pomuzete. Kdyby prisli o turisty, prisli by o vic nez jim vzali hurikany

Odpovědi 10 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
No tak přesně něco takového jsem hledala. Letíme tam v listopadu a bála jsme se, že bude vše hodně zničené. Trochu jste mě uklidnili. Moc děkuji, přeji klidný zbytek dovolené užité na maximum a kdyby se něco změnilo, budu velmi vděčná za nové informace.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Taky hledame informace, jak to tam vypada. Jedeme do Mar de Sol, tak to bude dobre, uuuffffff
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
A jakým způsobem po Dominkáně cestujete? Jde to autem?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Ano, par dni jsme meli pujcene auto, nekdy jedeme busem, zalezi na tom, co je zrovna v planu. Jezdeni je v pohode. Chystate se taky? My uz pozitri letime pryc.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Chystáme se v únoru, 3 dny v Punta Cana a pak na sever. Všude ale varují před půjčením auta, hrozné to tedy není? Už jsem se i poptávala po transferu na sever a mám nejnižší cenu 300$ za jednu cestu. Od koho máte auto? Díky za info
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
To je poradna darda. Meli jsme pujcene auto od Sixtu rovnou na letisti, vse predem pres rentalcars. Vychazelo to asi na petikilo na den myslim. Jinak kdo byl někdy v Asii, Africe, nebo alespon na jihovychode Evropy, toho asi doprava v Dominikane zas tak neprekvapi. Musite jen jezdit fakt opatrne, pry v pripade nehody nese vinu vzdy turista, coz je takove nemile, takze to che davat fakt pozor. Jinak ale doporucuji pockat a vse zarizovat az tam, dostanete se na mnohem nizsi cenu. Na sever muzete jet i busem za nepomerne nizsi cenu.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
ježíš díky, to jsou cenné rady. Bus ze Santo dominga na sever jsem našla, ale z PuntaCany do Dominga ne. Spíš to vidím na to auto, stačí obyč nebo jak někdo někde psal je nutné SUV? A stojí ten sever za to? A co jste vůbec viděli? A bydlíte na jednom místě a odtud vyjíždíte?Kdyžtak mě utněte pokud otravuju moc...děkuju, děkuju
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Z Cany do Dominga jezdi bus asi kazde dve hodiny a stoji cca 400 pesos. Je to takove jistejsi a bez stresu. Co se tyce auta, zalezi na tom, co mate v planu. Pokud se chcete prepravit mezi velkymi mesty, staci neco obyc. Jestli se chystate do odlehlejsich mist, nikdy nevite, kdy skonci asfalt a SUV se muze hodit. Auto je trochu stres (chce to zapomenout na pravidla, opatrnost, ale i dravost, jinak se nikam nedostanete), ale zase s nim mate vyhodu, ze kdekoliv po ceste muzete zastavit a porozhlednout, kdyz se vam to misto bude libit. A samozrejme setri hodne casu. Nejdelsi dobu jsme byli v Punta Cana a okoli, noc v Santo Domingu, tri noci Puerto Plata a okoli. Za navstiveni tam stoji uplne vsechno! Na nejhezci mista stejne narazite uplne nahodou tam, kde to nebudete cekat. Nebo alespon my to tak vzdy mame. A neni zac, neni zac )
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Zdravím, někteří píší, že si přivezli spousty rumu, jak to vidíte vy? Je to vůbec reálné, aby lahve s rumem vydržely cestu? Díky
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, reálné to určitě je, stačí dát lahev někam doprostřed zavazadla mimo dosah dalšíh těžkých předmětů (tzn ne dvě vedle sebe), ideálně probalit třeba ručníkem a dát mezi oblečení, to je skoro jistota, že se s tím nic nestane. Ale limit je jeden litr na osobu, abyste nemuseli platit clo. Určitě si nějaký přivezte, nejsou drahé a chuť dokonalá.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů