Koločava - Zakarpatská Ukrajina

Vloženo: 13. ledna 2020
Poslední příspěvek: 23. června 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Yenkee
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Yenkee
Chtěl jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti s cestou do Koločavy na Ukrajině? Chtěli bysme poznat tento kraj a jet s rodinou na vlastní pěst autem. Budeme rádi za jakékoliv rady.

Odpovědi 13 odpovědí

Berous
nový člen nový člen /
Berous
nový člen nový člen / před 4 lety
Berous
před 4 lety
@Yenkee ~ ahoj.Tak autem se připrav na krkolomnou cestu.Cesty v Karpatech hrůza samá díra.My tam urvali výfuk. Jinak příroda bezkonkurenční.Vem te si pruty na ryby.Tamni příroda k tomu přímo vybízí.Neznam Vás plán ale mohu být napomocny a i poradím kudy kam a co vidět. Ahoj Ivan
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Yenkee ~ Hezký den,
Koločavu a celé Zakarpatí jsem navštívila v létě a byla jsem z místní přírody opravdu nadšená. Doporučuji vylézt na nejvyšší horu Ukrajiny - Hoverla, z které se vám naskytne výhled na celý kraj. Přímo v Koločavě navštivte skanzen a určitě si dejte oběd v české hospodě Četnická stanice!
Silnice jsou zde opravdu v katastrofálním stavu, takže to nepodceňte a zřiďte si dobré pojištění a jeďte opravdu pomalu a opatrně.
Berous
nový člen nový člen /
Berous
nový člen nový člen / před 4 lety
Berous
před 4 lety
@Kristýna ~ Ahoj a co jezero Sevenir?To je taky za zmínku.Hoverla dobrá ale ty poplatky a rychle se měnící se pocasi.Lepsi jsou tamní potoky a řeky kde můžeš raftovat nebo chytat ryby.Pstruzi jsou tam velcí a chutny
a nemusíš mít rybářský lístek
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Berous ~ Jezero znám, ale bohužel jsem ho nestihla za tak krátkou dobu navštívit. Podle fotek ale vypadá nádherně!
Poplatek za vjezd do národního parku, kde se nachází Hoverla, se opravdu platí, ale loňské léto to bylo tuším pouze okolo 30 Kč.
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Mirka24
před 4 lety
Jezero Siněvir stojí za to navštívit, nemluvě o nádherné přírodě všude kolem. Jezero (spíše jezírko ) není velké, takže se dá pohodlně za necelou hodinku obejít. Jde se k němu příjemnou lesní cestou podél říčky. Moc prima výlet.
Berous
nový člen nový člen /
Berous
nový člen nový člen / před 4 lety
Berous
před 4 lety
@Mirka24 ~ Ahoj a jistě víte že je poměrně na svou velikost hluboké a točili se tam nějaké díly filmových indiánek
Srnec
stálý člen stálý člen /
Srnec
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Srnec
před 4 lety
V loňském roce jsme byli týden u Mukačeva a Koločavu jsme při jednodenním výletě nestihli. Návštěvu jezera Siněvir ale mohu doporučit. Můžete se tam nechat svézt na voru po jezírku, ale to jsme nebyli, protože nás zastihla bouřka. U trhovců lze koupit med různých barev. My si koupili zelený a červený. V tom byla dokonce šiška. Každý je na něco jiného. Cestou k jezeru můžete navštívit záchrannou stanici medvědů a kousek dál takovou mini zoo. Bylo tam několik druhů vlka, myslím tygři a ohrada s velbloudy, lamami, daňky atd. Můžete si za 10 hřiven koupit sáček s mrkví a tato zvířátka v ohradě krmit. Já to nechal na manželce a myslel jsem si, že ji ten velbloud sežere. V Siněvirské Polianě je Koliba - Česko-Ukrajinská hospoda kruhového tvaru. Nic tam sice není českého, ale pan kuchař česky umí a celý jídelní lístek nám řekl co je to za jídla. Strašně jsem se tam přejedl, ale bylo to dobré.
Na stropě po celé hospodě jsou všemožné bankovky s podpisy lidí, kteří tam byli.My tam také jednu máme.
Berous
nový člen nový člen /
Berous
nový člen nový člen / před 4 lety
Berous
před 4 lety
@Srnec ~ Ahoj tak česko -ukrajinská hospoda super.Takove iglú to je.Prijemne a pohostinny lidi.Pivo Staropramen v láhvi.
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Lola
před 4 lety
Chtěla jsem se zeptat, jel jste to někdo s dětmi? Je v okolí něco přímo pro ně?
Srnec
stálý člen stálý člen /
Srnec
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Srnec
před 4 lety
@Berous ~ Tak pivo jsem nemohl. Kuchař mi dal panáka vlastní pálenky z jehličí. Já řídil a čekalo mě cca 130km,tak to vypila manželka a hned ji bylo veselo. Všechny lidi, které jsme při pobytu potkali byli skvělí.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
To Siněvirské jezero zní moc zajímavě, ale je to od Užhorodu asi 150 km, to asi nechám na jindy.
Srnec
stálý člen stálý člen /
Srnec
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Srnec
před 4 lety
V Užhorodu je u zámku moc hezký skanzen. Zámek měl zrovna zavřeno. Nedaleko v Mukačevu hrad a zámek Palanok také stojí za návštěvu a cena 50 hřiven se s cenami vstupů na památky u nás nedá srovnávat.
yddap
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
yddap
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
yddap
před 4 lety
@Berous ~ Už jsi tam dlouho nebyl, nebo jsi přijel od jihu. Cesta Užhorod - (nebo Berehovo) - Mukačevo - Nižní Vorota - Volovec - Izky je nyní, po rekonstrukci v lepším stavu, než mnohé české sinice. I zatím neopravený úsek Kelečín - Mežhorje - Sinevir - Koločava je bez větších problémů. Cesta Chust - Mežhorje stojí za prd. ale s opatrností je sjízdná jakýmkoliv autem. Cesta z jihu ať už kolem Terebly, nebo Teresvy vyžaduje vyšší podvozek a dost času. Z Usť Čorné se dá přijet přes sedlo Prislip, je tam teď nová cesta, která je krásně sjízdná. Pro opravdové dobrodruhy lze doporučit Jasina - Černá Tisa - Sedlo Okluky - a kolem Turbatu přes Lopuchov.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů