Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Hrady a zámky v Českém ráji

Vloženo: 14. ledna 2020
Poslední příspěvek: 15. ledna 2020
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Žabka1
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Žabka1
Zdravím všechny, kdo milují i naši krásnou Českou republiku. V létě se chystám opět cestovat i po vlasti. Můžu vás poprosit o vaše oblíbené tipy na hrady a zámky v Českém ráji, kde se vám nejvíce líbilo? Na svém seznamu mám zatím hrad Valečov. Co bych si určitě neměla nechat ještě ujít? Děkuji moc

Odpovědi 6 odpovědí

Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Ondra
před 4 lety
@Žabka1 ~ Mně se líbila třeba zřícenina hradu a zámku Zvířetice u Bakova nad Jizerou Na zřícenině je i nějaká hra pro děti. Dá se tam udělat pěknej asi 15km výlet z hradu přes Hrdlořezy, Josefův Důl a zpět kolem Jizery do Bakova nad Jizerou a ke zřícenině
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Lola
před 4 lety
@Ondra ~ Nevíte Ondro, dá se tam dostat s kočárkem?
Ondra
Administrátor Administrátor /
Ondra
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Ondra
před 4 lety
@Lola ~ Určitě není problém ani s kočárkem. Jsou asi tak dvě možnosti
1) Od parkoviště u informačního centra jít "neturistickou" cestou. Není to úplně tak asfaltka, ale mělo by to být v pohodě. Postupně dojdete ke křižovatce s už takovou lepší cestou a dáte se doleva. (viz mapa)
2) Můžete zaparkovat někde ve Zvířeticích a jít odtamtud, to by měla být i trošku lepší cesta, spíše rovinka, takže pro kočárek lepší (viz mapa)
Ještě by pak mělo být parkoviště přímo u zříceniny, ale to nevím přesně jak to s ním je
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Žabka1 ~ Hezký večer,
mně se velmi líbil skalní hrad Vranov, hrad Hrubá Skála, Kost, Trosky a také zámky Sychrov a Mnichovo Hradiště. V okolí se nachází také několik zřícenin a to například Frýdštejn.
Sylva
stálá členka stálá členka /
Sylva
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Sylva
před 4 lety
Pokud půjdete na Hrubou Skálu, tak to spojte s Valdštejnem. Procházky mezi skalami jsou krásně romantické. tam je to minimálně na víkend.
Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Darina
před 4 lety
Hrubý Rohozec, do Turnova se dá dostat vlakem..odtud příjemnou procházkou přímo k Hrubému Rohozci. V blízkosti se dá i dobře najíst nebo relaxovat v Dolánkách u vody.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů