Zanzibar od 27 790 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta z letiště a výlety

Vloženo: 20. ledna 2020
Poslední příspěvek: 31. ledna 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petr12345
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Petr12345
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli není problém na letišti sehnat taxi do Nungwi a jak dlouho trvá asi cesta a kolik si mám případně připravit dolarů?
Nebo se dá platiti jejich měnou?
Výlety se platí jen v dolarech nebo i jejich měnou a smlouvá se?
A směnárna je hned na letišti?
Letím za necelý měsíc.
Děkuji za odpověď
S pozdravem Petr

Odpovědi 4 odpovědi

Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka /
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka / před 4 lety
Cestování_je_můj_život
před 4 lety
@Petr12345 ~ Ahoj, taxi z letiště do Nungwi seženeš v pohodě, vždy tam stojí banda taxikářů - platili jsme 40 dolarů za 2 osoby. Z letiště na sever do Kendvy nebo Nungwi nedávejte ani víc jak 40 dolarů nebo 60 - 70 000 šilinků. To stejné platí o cestě do Paje nebo Jambiani na jihu. Cca 1,5 hodiny se jede. Doporučuju si vybrat dostatek peněz. Výlety jsme platili šilinkama i dolarama a určitě smlouvejte. Byli jsme v Baraka Aquarium - za minimální poplatek můžete krmit želvy a plavat s nima. Platili jsme cca 40 000 šilinků. Taxi z Nungwi do Pwani Mchangani - 15 dolarů. Výlet pro 2 osoby lodí na ostrov Mnemba - 70 dolarů. Pro přepravu můžete využívat taky místní dopravu daladala, to je prakticky zadarmo. Na letišti je směnárna, ale doporučuju si směnit na poště - kurz tam bývá výhodnější.
Petr12345
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petr12345
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Petr12345
před 4 lety
@Cestování_je_můj_život ~
Děkuji mockrát
A ještě pár otázek
Je nějaká pošta třeba i u toho letiště?
A kolik zhruba sebou peněz teda ? Letíme tam na 12 nocí, dvě osoby.Ubytko už je zaplacené se snídaní. Takže budeme potřebovat čistě jen už jídlo v restauracích a podobně a výlety.
Děkuju za případnou odpověď
Petr
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka /
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka / před 4 lety
Cestování_je_můj_život
před 4 lety
@Petr12345 ~ Ahoj, peníze si směň na letišti jen na taxi +/- a pak jestli máš ubytování v hotelu, tak zkus vyměnit peníze na recepci nebo ve směnárně ve městě. Pošta je asi pár minut jízdy taxikem od letiště, ale nevim jestli se vám tam bude chtít jezdit. Jedna je i ve Stone town. Co se týká jídla, tak v obchodech téměř nic nemají, a když, tak přestřelené ceny, např. plechovka fazolí: 3 000 - 5 000 šilinků. Určitě je lepší jíst spíš v restauracích. V těch lepších se ceny pohybují od 10 000 šilinků a více. Ve skvěle hodnocené restauraci Wave's v Nungwi vyšla večeře na 350,- Kč osoba. Voda - 1000 šilinků za 1,5 l na celém ostrově.
Nás to vyšlo bez letenek na cca 6 000 - 7 000 na týden.
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka /
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka / před 4 lety
Cestování_je_můj_život
před 4 lety
@Petr12345 ~ Jestli budeš někde vybírat kartou, tak pozor, ne všude to jde. A ve Stone Town lze vybrat jen cca 2 200 Kč za den.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů