Řecko od 2 659 Kč
Zobrazit zájezdy

Kláštery Meteora

Vloženo: 15. října 2017
Poslední příspěvek: 10. září 2021
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
Dobrý den, chystáme se do Řecka a chceme navštívit také kláštery Meteora. Všude se píše, že prohlídka je s odborným výkladem, ale nikde jsem se nedozvěděl, v jakém jazyce je ten výklad. Cizí průvodci prý mají v klášterech zakázanou činnost. My angličtinu moc neovládáme, asi by to bylo lepší v němčině. Nebo mají k dispozici třeba nějaké vytištěné překlady? Díky za odpovědi.

Odpovědi 23 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
No já se s průvodcem nesetkal, dá se na místě koupit v češtině knížka o Meteorech okolo cca 10,- €. Jinak vstupné letos bylo 3,- € na klášter a nebylo možno uplatnit jakékoliv slevy. Co se týče českých průvodců či delegátů, platí to nejenom na Meteorech, ale i všude. Případně mám něco okolo Meteorů zpracované, mohu poskytnout na soukromý email.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Co vim ja, tak vyklad pouze anglictina a rectina, tak si treba vytisknete neco z internetu sam a vezmete sebou. Nebo materialy od Sallyho.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Děkuji moc za odpovědi. Myslím, že tištěná knížka v češtině bude dobrá. Bude dobré si ji koupit už jen pro tu snahu nabídnout něco v češtině Zapátral jsem také na internetu a je pravda, že informací je tam víc než dost. Ještě jednou děkuji za info. M.B.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Nemám tedy typ k jazyku výkladu, protože umím jakš takš anglicky. ale spíš doporučím jestli budete mít čas si tam sehnat ubytování aspoň na noc a dát si na to dva dny. Je tam toho hodně k vidění i okolní příroda určitě stojí za to a chce to aspoň výlet po okolí. Je to škoda tam být jenom krátce
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
opravdu jsou 2 dny minimum na to vidět to nej
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Naše zkušenost ... záleží, jaký klášter si vyberete. Pokud největší a nejznámější Metamorphosis, tak počítejte samozřejmě s vyšším vstupným a když jsem viděl těch autobusů, tak jsme raději udělali jen foto před klášterem a jeli do kláštera Varlam, kde jsme platili 3€. Průvodce žádný, zato jsme tam byli skoro sami, jen s mnichy. Kam to šlo jsme vlezli a bez problémů. Žena měla 3/4 kalhoty a musela si vzít "sukni" šátek, aby nohy zakryla. Ale stejně nejvíc je Kalampaka, když přijíždíte, tak ten pohled na město byl nádherný a vryl se mi do paměti navždy. Když si stáhnete z netu info ke klášteru, který chcete navštívit, tak naco průvodce. My jezdíme do Řecka každý rok autem a jen doporučuji. Mějte se.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ještě jednou dík za odpovědi. Letíme teda letadlem, ale plánujem si půjčit auto, aby jsme nebyli moc vázaný takže zdržet se tam na 2-3 by nebyl problem. Znáte tam nějaké ubytování na jednu dvě noci co můžete doporučit? Kempy ne, spiš nějaký levnější hotel, hostal nebo pension.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Pokud vím, tak vstupné na všechny kláštery bylo stejné - 3,- € (v roce 2010 pouze 2,- €) a beze slev.
Jinak přes booking je dost ubytování , my byli v Katraki. Camp Meteora Garden, kde má bungalovy, ale už to není to co bylo, ale přes ten booking se dá sehnat dostatek levných hotelů i v Kalampace. A zrušit se dá většina ubytování bez poplatku i den předem (kdyby cokoliv). Vyuižívám je raději než cokoli jiného. Ale Meteora Garden je hned vedle silnice, klidné místo, výhled na Meteory, ale letos byl bez restaurace.
HanaPetříková
stálá členka stálá členka /
HanaPetříková
stálá členka stálá členka / před 6 lety
HanaPetříková
před 6 lety
Dobrý den, pánové,
souhlas se Sallym, Booking máte na tohle ideální. Ještě jsem slyšela dobré osobní reference na Aeolic Star Hotel, velmi blízko klášterů, levný, pěkný, dobrá snídaně.

Když budete chtít, můžete využít slevu 10 % na ubytování přes Booking.com prostřednictvím mého referral odkazu: www.booking.com/s/32_ 8…

Přeji hezkou dovolenou
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dobrý den,
ráda bych využila Vaší nabídky na zaslání informací o klášterech Meteora. Předem mnohokrát děkuji.
S pozdravem
Eva
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
zadejte mi svůj email, odpoledne Vám to pošlu
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 5 lety
pepavonjosef
před 5 lety
@Sally ~ Dobrý den,mohl bych poprosit o nějaké informace ? Kláštery se chystáme navštívit letos při cestě z Lefkády. Dále cestujeme do Ohridu. V Kalampace by jsme mohli být okolo poledne. Kdyby jsme se tam chtěli zdržet do cca 18:00 hod. Jak je to na místě s parkováním? Co by jste nám doporučil vidět? Co se dá stihnout za těch cca 5-6 hodin ? Před nějakou večeří ...Předem děkuju za tipy. pepa von josef
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@pepavonjosef ~
Pošlete mi email, je to přece jenom větší soubor.
Průvodce jsme neměli ani v jednom klášteře, normálně byl všude volný pohyb. Dá se zaparkovat u všech klášterů, popojíždí se z parkoviště na parkoviště, jde jen o to, jestli se chytne místo blízko konkrétního kláštera. Když si vyčleníte na 1 klášter 1 hodinu, dá se to stihnout, ale v poklusu. Ale bacha, některé kláštery jsou některý den zavřené.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ zdravim. Také bych ráda věděla něco o dopravě autem na kláštery Meteora. Plánujeme zatím nezávazně další dovolenou s návštěvou Meteory, ale výlet nabízený cestovkou je poměrně drahý - 65 euro na osobu. Když si půjčíme auto, jak je to daleko a dá se v pohodě a levněji dostat k těmto klášterům? Sice výklad v češtině nebudeme mít, ale to by nám nevadilo. Historii klášterů si přečteme sami na internetu, což si ostatně přečteme vždy předem, než vyjedeme na určené místo návštěvy. Děkuji za info.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~ Předloni jsme se tam zastavili právě při cestě na Lefkádu. Na kláštery už jsme nešli, stačilo nám navštívit je jednou, jinak je tam krásné okolí a fascinující stavby. Jde o to, odkud tam pojedete, z Lefkády, resp. z Geni (Nidri) je to 278 kilometrů, ale to jsme nejeli podmořským tunelem u Prevezy. Navigace trošičku zmatkovala, protože dálnice ještě nebyla v mapách. Ale z dálnice je to vcelku dobře značené. Výklad v češtině klidně pošlu, musím jen pohledat email, má to asi 12 Mb.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~
Odesláno přes Úschovnu na email.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ Pokud bychom si vybrali Ammoudii na pevnině blízko Pargy, tak bychom vyjeli odtud. Myslela jsem, že jste byli ubytováni někde poblíž Meteory. Takže bych zatím ráda věděla, zda se tam dá parkovat a zda jsou cesty ke klášterům dobře přístupné. Kouknu ještě na internetu na videa, ale přece jen, je lepší si přečíst zkušenosti těch, kteří tam již autem byli a Meteoru navštívili osobně.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~
Tak od Pargy je to po dálnici a pak asi 40 km po silnici do Kastraki a všude jsou směrovky. Z Pargy je to do Kastraki asi 183 km. Byli jsme ubytovaní přímo pod Meteorama v Kastraki v Meteora garden, takže jsme to měli "pár metrů". U každého kláštera je větší či menší parkoviště. Jde o to, v jakou dobu tam dojedete. My tam v roce 2010 parkovali vcelku bez problémů. Dá se samozřejmě nechat auto na jednom parkovišti, ale je to potom dosti náročné to obíhat pěšky. Takže přejezdy mezi jednotlivými parkovišti a kláštery. Začíná se u Agios Nikolaos, který jsme tenkrát skoro minuli, parkuje se vpravo na malinkém parkovišti a klášter je doleva přes silnici.
Z campu jsme vyráželi někdy mezi 8 - 9 hodinou a poslední Varlam jsme navštívili těsně před zavíračkou.
Mapky jsou v materiálu, který jsem Vám poslal.
Jinak právě v Parze jsme byli na výletě autem spojeným s návštěvou Nekromanteionu (2010) a předloni jsme z Lefkády vyjeli brodit Acheron
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ moc děkuji za zatím vyčerpávající odpověď, vaše rady jsou velmi užitečné. Mám již vyhlídnutou cestovku a hotel s dobrými recenzemi, výlety si však většinou děláme sami. Letos se nám zadařilo jet autem s jedním českým párem, kdy nám pán dělal díky svým perfektním znalostem dokonalého průvodce. Znal i místa, která jsme na netu ani nečetli, takže dovolená byla opravdu super se spoustou zážitků.
Marilyn24
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Marilyn24
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Marilyn24
před 4 lety
@Sally ~ Dobrý den. Mohla bych vás taky poprosit o materiály k Meteoře? Moc by mi to pomohlo. Děkuji vám! Zdraví Lenka. lenkaworld@seznam.cz

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů