Cestopisy

Vloženo: 7. prosince 2017
Poslední příspěvek: 30. listopadu 2020
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
přátelíčkové sledujete nějaké cestopisy? když není čas a občas ani peníze, ráda se inspiruji k cestám do budoucna na zkušenostech ostatních. tak šup sem s tipy. angličtina a němčina není problém díky. Nikola

Odpovědi 7 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
youtubko ti nestačí?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
ahoj,
záleží, jaký kontinent preferuješ? já mám rdši psané než videa.
mám třeba ráda toho francouzského kuchaře, je to většinou s českými titulky, jezdí po světě a zkouší. moc fajn, autentické.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
miluju cestopisy - psané i videa.
cestopisnik.cz
vecernicci.cz
katkacestuje.cz
luckycesta.cz
a můj nejoblíbenější pavelapavla.cz, a to i přesto, že jihovýchodní Asie není moje top destinace.
mezi dalšími travelbible.cz, misstravelfairy.com, pajuskanacestach.cz, povlastniose.cz .. ale to už jsou opravdu jen okrajovky.
hodně lidi si chválí i cestovanisfotografem.cz, ale je to takový moc načančaný, za srdce mě to nevzalo. stejně jako cestovní deník HM, i když tam se aspoň dají pochytit dobrý tipy na levný letenky a dopravu celkově. na travelwithlove.cz musím mít tedy hodně dobrou náladu, někdy mi ta přílišná otevřenost leze krkem.
hodně zdaru
Kačka
Marka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Marka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 6 lety
Marka
před 6 lety
ahojky
priklanim se k pavelapavla.cz
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
sleduje někdo Busny na streamu?
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
anonym
před 3 lety
Zájemcům o život reálného současného Ruska doporučuji 1. svazek ze sibiřské série cestopisů
- CESTA NA TAJMYR aneb "Po Jeniseji k Severnímu ledovému oceánu - krajem šamanů, starověrců, komunistických lágrů a morbidní postsovětské nostalgie" (doplněným stovkami barevných fotografií)
- který se pokouší oslovit nejen milovníky cestování a cestopisů, ale i lidi zajímající se o reálné autentické Rusko (potažmo Sibiř a Arktidu) a historii vztahů Rusko v. Západ.
ANOTACE:
„Cestopis o Rusku, a jmenovitě hlavně o Sibiři a Arktidě, z pera renomovaného českého cestovatele, jenž zná Rusko zřejmě lépe, než 90% Rusů, jelikož ho během posledních 10 let projel křížem krážem, absolvujíc desetitisíce kilometrů – od Petrohradu po Vladivostok, od Murmansku po Magadan, od Čečenska po Čukotku a od Altaje po Jamal, Tajmyr a Jakutsko – a navštívil de facto všechny oblasti a republiky Ruské federace, vyhýbajíc se vesměs turistickým destinacím.
Během svého putování navštívil nejen četná muzea, archivy a chrámy, ale též mnohé školy a výzkumné ústavy i řadu těžko dostupných míst – starověká posvátná místa, opuštěné vojenské základny, archeologická naleziště, zlaté doly i polární stanice, megalitické svatyně, továrny i mrtvá města, hroby čs. legionářů i pozůstatky stalinských lágrů, rejdařství a ateliéry umělců, ale i pozoruhodné přírodní scenérie, zahraničním turistům nedostupné.
Pomáhal vakcinovat soby jamalským pastevcům, účastnil se lovu kalmarů v Japonském moři a sobů na Čukotce, lovil jesetery na Leně a kambaly na Kolymě, zúčastnil se šamanských obřadů na Altaji, v Burjatsku, Tuvě a Jakutsku, splavil mohutné a divoké sibiřské řeky - Jenisej, Irtyš, Lenu, Kolymu, Angaru a Podkamennou Tunguzku...
Díky tříletému pobytu uvnitř nejrůznějších místních etnických a sociálních komunit, namísto života v hotelech a turistických apartmánech sdílejíc s domorodci mnohé intimní životní epizody (rodinné oslavy, svatby, křtiny a náboženské rituály), měl možnost seznámit se zdejšími poměry – každodenním životem a názory obyčejných lidí – komplexněji, než se to podaří mnohému "domorodci", žijícímu ve vzdálené metropoli, nebo zahraničnímu "expertovi", mnohdy navíc závislému na službách tlumočníka, během několikatýdenní expedice.
Cestujíc po Rusku autostopem, dálkovými vlaky, maršrutkami a náklaďáky, občas pásovými transportéry, na palubě vrtulníku, nákladní lodi či tankeru, setkává se během svých cest s intelektuály i dělníky a řemeslníky, ministry i pastevci, vědci i domorodými šamany, rektory universit i venkovskými učiteli, žurnalisty, spisovateli, zálesáky, léčiteli, geology a naftaři, představiteli samospráv, byznysmeny i politiky, s polárníky, záchranáři, piloty vrtulníků i šoféry náklaďáků; s lodníky, námořníky i rybáři. Namísto klábosení s klienty kosmopolitních hostelů a turistických rezortů diskutuje při šálku čaje či sklence vodky s místními umělci, spisovateli, válečnými veterány, kozáky, lovci a zlatokopy, studenty i penzisty, buddhistickými mnichy, muslimskými imámy i židovskými rabíny, pravoslavnými popy i katolickými misionáři, s etnografy i příslušníky četných původních etnik, aby své poznatky a zážitky následně prezentoval ve svých cestopisech, doplňujíc je vlastními úvahami.
Kniha je navíc doplněná zhruba 750 jedinečnými barevnými fotografiemi.“
Kompletní prezentace knihy (včetně recenzí a ukázek) je na webu
www.cadpress.sk/tajmyr2018.htm
www.facebook.com/milos…
=========================
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
Čtu cestopisy hodně , i knihy , CD, CESTOVÁNÍ MILUJI

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů