Riviéra Crikvenica od 1 173 Kč
Zobrazit zájezdy

Výměna peněz přes kartu na 1den

Vloženo: 29. července 2020
Poslední příspěvek: 20. září 2021
nová členka nová členka /
Ladi
nová členka nová členka / před 4 lety
Ladi
Dobrý den, jedeme jen na 1den do Crikvenice busem, kolik budu potřebovat ca. na czk kun? Nemám představu , kolik tam co stojí .... nějaká snídaně, oběd ,večere, pití. Nechce se mě pro těch pár kun dotovat nenažrané banky a směnárny poplatky.
Je lepší si tam peníze vyměnit přes bankomat kartou? lepší kurz? je to bezpečné? a kterou banku doporučíte? kdyby náhodou do budoucna.
Děkuji Lada

Odpovědi 11 odpovědí

Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
před 4 lety
Ladi, nevím co tady chceš zjišťovat. Evidentně, když si byla schopna napsat na toto forum, tak zvládneš najet na směnné kurzy, kde najdeš odpověď. Co se týče platby kartou, tak to je dle nastavení tvého účtu- takže opět musíš sama.. Ohledně jídla je to zase opět o tvých možnostech..Chceš mít snídaní o pěti chodech a pak rovnou navázat na oběd s večeří ? tak to potřebuješ tak 3000 ,- Kč na osobu a bude to super den.. nebo si koupíš bagetu k snídaní, k obědu polední menu a večer si dáš paštiku a máš to za 300 Kč..
Ladi, zkus trochu přemýšlet sama..
Jo a pokud si trochu bystřejší, tak si obejdeš v Crikvenici pár směnáren a zjistíš, že poplatky ve směnárně už nejsou ( již pár let) .. jdeš čistě po kurzu...
GOOD LUCK LADI .. dodržuj pitný režim a hlavně ponožky do sandálů.. pak je to pravý chorvatsko ..
( Sorry ale tvůj dotaz mě nenechal chladným a musel k vůli tomu na chvíli přestat pracovat )
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
Trochu divná odpověď,ale i mě zajímá platba kartou v Chorvatsku.Jiste jsou poplatky ale kolik?
AlžbětaKunová
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
AlžbětaKunová
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
AlžbětaKunová
před 3 lety
@Ladi ~ Já osobně doporučuji si peníze vyměnit předem v ČR, kurzy v jednotlivých směnárnách se mění jen nepatrně a pokud se jedná o výměnu pár peněz na 1 den rozdíl bude neznatelný. Pokud vám nebudou stačit vyměněné peníze můžu jen doporučit platbu s kartou od Mall Pay. Kurzy měn jsou podle ČSOB, a nejedná se o klasickou kreditní kartu, takže pokud by vám ji v zahraničí někdo ukradl, nepřijdete o vlastní peníze. mallpay.cz/karta tady kdyžtak najdete více info
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@AlžbětaKunová ~ v Egyptě jsem nyní platila kartou a bez problému, přesto opět znovu letím a koupila jsem si raději zde dolary
kompersor4
legenda legenda /
kompersor4
legenda legenda / před 3 lety
kompersor4
před 3 lety
@Ladi ~ V neeurovych destinaciach zaplatim kartou a mam pokoj...Jednoducho plat kartou a mas klud
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@kompersor4 ~ ono to není zase až tak výhodné. 6 plateb kartou v posledních 14 dnech a z toho 3 nehorázné poplatky
1. platba bez poplatku - zeptala se mě jestli zloté nebo koruny. Ťupl jsem na koruny a v ókeju
2. platba bez poplatku - zloté nebo US dolary. Ťupl jsem na zloté a v ókeju
3. a 4. platba poplatek 3,8% - zaplatil jsem a nikdo se na nic neptal (stále Polsko)
5. a 6. platba a to za ubytování v Chorvatsku, strhli si přes book, opět 3,86% poplatek. Banka to jaksi odůvodňuje, ale není to košer.
Takže platba kartou asi až tak výhodná není. Už od doby, kdy si Moneta narazila na euro 1 Kč !, snažím se mít co nejvíce hotovosti. Protože si nedovedu představit platbu ubytování 1500,- € kartou. Tak to nashle.
Ptal jsem se teď své banky, jak je to s poplatky a vysvětlili mi to tak, že to dodnes nevím. Kdy a na co ťupnout, jestli při výběru z bankomatu vybírat místní měnu nebo "koruny". Takže hotovost je jistota a kartu mám jen pro sichr.
kompersor4
legenda legenda /
kompersor4
legenda legenda / před 3 lety
kompersor4
před 3 lety
@Sally ~ No, posudzoval som podla seba...U mna VUB poplatky minimalne, ked platim kartou doma alebo kdekolvek v EU. Takze poplatky asi niesu priblizne rovnake s SK debit kartou vs. kartou CZ...Preto sa vobec nezatazujem menit slovenske eura na Balkane za akesi chorvatske Kuny ci srbske Dinare.
Inak v Crnej Gore, Eurom platim uz hodne dlho...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@kompersor4 ~ mně se to stalo poprvé, že mi na mobil přišla sms o procentuálním navýšení. Mám UCB, výběry z bankomatů zdarma, to zatím fungovalo. Budu muset opět vyzkoušet vybrat někde nějakou valutu. Ale od teď si platby hlídám ještě víc. Asi každá banka jinak
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
@Sally ~ To nějak nechápu co píšeš.
Podle tebe jsou v pořádku platby kde jsi vědomně odsouhlasil DCC přirážku k placené částce ve výši 5-10% ? Za mne to tedy v ókeju není.
Platím kartou normálně všude, směnný kurz je daleko výhodnější jak arabské směnárny. U platby jsem se nesetkal s přirážkou, pokud si ohlídám aby se to neúčtovalo v korunách.
A co dělá Moneta s kurzem ? To je tvůj problém, v zahraničí je dost blbost používat české karty.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@Arne1 ~ právě přirážka byla na ty platby bez jakéhokoli upřesnění. Kontroloval jsem si to v účtu. A manželce se to stalo taky při platbě, kde nic nepotvrzovala. Nevšiml bych si toho, kdyby mi nepřišla sms o poplatku. U platby za ubytování - platba stejnou kartou přes booking, částku si strhl poskytovatel ubytování. Platba do Polska v PLN bez poplatku, platba do Chorvatska v kunách s poplatkem. Tam jsem nic nepotvrzoval.
Snažil jsem se venku platit kartou, ale po této poslední zkušenosti, kdy mi ani z mé banky nedokázali jasně odpovědět. Dolary nebo polské zloté, polská vlajka nebo česká vlajka, eura nebo koruny.
U Monety jsem si toho tenkrát všiml náhodou, proti kurzu byla Moneta o korunu nahoru (proti směnárně co jsem měnil o dvě). Ale to už je asi 6 let
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
@DanaDianaNoymi ~ moji, ale dolary v Egyptě mají funkci baksisneho, jsou už tak zpovykani že min jak dolar považují skoro za urazku

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů