jak v době lockdownu ?

Vloženo: 1. prosince 2021
Poslední příspěvek: 14. února 2022
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 2 lety
Arne1
Totálně se ztrácím v těch článcích o cestovatelském semaforu. Napřed tam vždycky je spousta toho co se musí nebo nesmí, pak přijde dementování že cosi z toho pro ty s certifikátem neplatí.
Mohu jet například do přírody v Rakousku nebo na Slovensku na jeden den (tj ráno vyjedu a večer se vrátím ) ?

Odpovědi 9 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
Arne, připadá mi to všechno jako pořádný kočkopes. Hledám relevantní info na stránkách Vyslanectví (www.mzv.cz/bratislava/cz… ale ani tam není kdy se pořádně vyznat. Ale na Slovensko cestuji každý měsíc s vyplněnou e-hranicí, která platí půl roku: "Podmínky vstupu na území Slovenska se nemění, tzn. pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (korona.gov.sk/ehranica) a doklad o očkování. Neočkované osoby musí až na výjimky do izolace. Děti do věku 12 let + 2 měsíce se řídí režimem rodičů; děti od věku 12 let + 2 měsíce postupují jako osoby dospělé. Teď jsme byli v říjnu v Maďarsku (přes SK) a nikde nic, v listopadu jsme jednou tranzitovali a jednou jsem byl na SK pracovně (více jak 12 hodin - 13:30) a taky všechno v ókeju.
V Rakousku jsme byli se zastávkou v Kitsee (nebyl to klasický tranzit) 17. 11. a nikde nikdo nic. Akorát hranice SK/A náš minibus zastavil, zeptal se kam jedeme, mávl rukou a jeďte. Žádná kontrola. A já osobně bych se řídil těmito stránkami (www.austria.info/cz/servis…
Jinak je to asi všechno naprd - i když někde jsou ještě normální
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 2 lety
DanaDianaNoymi
před 2 lety
@Sally ~ Sally , obdivuji Vaše znalosti , i jak cestujete , to byste mi mohl poradit kam v únoru za exotikou .Chtěla jsem Madagaskar , ale ten je zavřený . Zanzibar odmítám , Dominikány jsem byla Keňa , Srí Lanka též , některé destinace jsou pro mě nedostupné , chtějí příliš velký poplatek za neobsazené lůžko , já cestuji sama , nemám s kým .Přítel do letadla nesedne ani omylem .Díky Dana
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
@DanaDianaNoymi ~ No, zatím cestujeme jen po Evropě, a to tam, kam se dostaneme autem nebo pak jednodenní výlety. Exotiku - šetřím si Madagaskar po odchodu do penze. Máme problém - tedy ne až tak velký, ale je - máme psy (yorky) a musíme si zajistit na leteckou dovolenou hlídání. Kluci mají už vlastní rodiny, takže je to vždy o tom, kdy mají čas a ten Madagaskar mám slíbený. Akorát doufám, že už bude otevřený.
A právě jsme začali poznávat Maďarsko a hlavně jeho termály, Polsko nejenom termály, v létě chceme na polský Balt a Mazurská jezera, Rakousko je taky zatím zavřené a v plánu mám už rok nachystaných 15 dní v Itálii. Vše autem a s yorkama. Je to na prd, a to i tím, že člověk dneska neví, kam bude moc zítra, kam ho pustí nebo jestli vůbec pustí nás
Zatím bych doporučil maďarské termály až na východě za Budapeští - parádní, nebo polské Tatry. Myslím, že na tu exotiku si budeme muset dát na chvilku zajít chuť. I když - kamarád s přítelkyní se zase vypravují do Kostariky, kterou si velice zamilovali. Tak že by tato destinace?
A k tomu ubytování. Bráváme s sebou "přívažek" kamaráda, který je singl a vždy se snažím najít ubytování tak, aby platil co nejméně. Sháním to přes booking a z 80% mi to vychází, že to není až tak strašné.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 2 lety
DanaDianaNoymi
před 2 lety
@Sally ~ To je to čeho já se bojím ,na vlastní pěst ,jsem žena a moc AJ neumím , ale na letišti se při přestupech domluvím. A pak shánět letenky , to jsem ještě nikdy nedělala , ač vím kde. Ano Kostarika je úžasná , syn tam byl a byl nadšen , neznám ji . Bohužel i Omán má šílený příplatky i Kuba za neobsazené lůžko . Já miluji teplo , tudíž sever ne ale znám jej . Na červen mám již Egypt , ten miluji ,moře je úžasné . Stejně mohu až v únoru , tak snad někoho seženu sebou či seženu levně neobsazené lůžko. Dominikány jsem sehnala před dvěma lety za 30 tisíc na 15 dní 4 hvězdičkový hotel All inclusiv i s příplatkem .Ale dva přestupy tam , dva zpět .
Já jsem kdysi vzala sebou kamarádku , vše jsem zajistila a ona mi v zahraničí kradla dolary . Tak jsem i opatrná .Já vím , že ne všichni jsou takový , ale ta zkušenost stačila .
Mirdax
stálý člen stálý člen /
Mirdax
stálý člen stálý člen / před 2 lety
Mirdax
před 2 lety
Tady to máte přehledně a je to vždy aktualizované:
covidinfo.dertouristik.cz/
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 2 lety
DanaDianaNoymi
před 2 lety
@Mirdax ~ Vy jste super děkuji moc
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 2 lety
Arne1
před 2 lety
@Mirdax ~ No za mne moc kvalitní to není. Studoval jsem to při návratu z Kapverd. O testu je tam nic neříkající formulka, že to záleží na letecké společnosti.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 2 lety
DanaDianaNoymi
před 2 lety
@Arne1 ~ A na Djerbu ?
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 2 lety
Arne1
před 2 lety
Nevím, já na Džerbě nikdy nebyl. Mám to zafixované jako turistický poloostrov, blbě se z něj dostává někam dále. Je tam sice od turistů (na tamější poměry) dost keší, ale to je asi všechno. Ze středisek jako je MOnastir a další okolo se dá bez problémů jet vlakem nebo autobusem skoro kamkoliv.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů