Normandie od 3 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Normandie - tip na letovisko

Vloženo: 15. července 2018
Poslední příspěvek: 23. září 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Dobrý den. Rádi bychom jeli na dovolenou do Normandie. Chceme navštívit místa spojená s vyloděním spojeneckých vojsk, projít si nějaká městečka v regionu a možná se i vypravit na některý s ostrůvků. Dáte nám prosím někdo tip na pěkné a příjemné letovisko v této oblasti a na věci které by jsme si rozhodně neměli nechat ujít? Děkujeme.

Odpovědi 4 odpovědi

Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 6 lety
Tomek
před 6 lety
Byli jsme v Normandii jen na pár dní, ale třeba vám to trochu pomůže. Pláže tam jsou pěkné, je potřeba si ale dát pozor na příliv, ktwrý bývá fakt velký a hlavně rychlý. Na koupání to je trochu horší, voda moc teplá není. Má to ale své kouzlo, Normandie je krásná. Nádherné je městečko Etreat. Za návštěvu stojí i město Rouen. Všechno je nedaleko od pláží kde se vylodili spojenci. Ostrovy jsou asi zajímavé všechny, nicméně turisticky nejnavštěvovanější je rozhodně Mont Saint Michel.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Já byl v Normandii 2x a ubytovanž jsem byl pokařdé v Etretat. Myslím že je to nejkrásnější místo na celém Alabastrovém pobřeží. Ubytování klidné, a moc příjemná atmosfera. Navíc mi připadá že je to vynikající výchozí bod pro všechny výlety po severu Normandie. To pobřeží je opravdu krása, bílé útesy, skalní oblouky...
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@anonym ~ Dobrý den, já bych doplnila, že v Normandii se také nachází spousta hřbitovů věnovaná padlým vojákům, najdete zde hřbitov polský, německý, britský a za shlédnutí rozhodně stojí Americký hřbitov v Colleville sur Mer.
Určitě navštivte městečko Arromanches, kde se stále nachází pozůstatky přenosného přístavu Mulberry. Další pozůstatky najdete na plážích Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah.
Ubytovaní jsme byli v přístavním městě Honfleur, které je známé díky svému starému malebnému přístavu s typickými domy s fasádami pokrytými břidlicí.
Na jak dlouho se do Normandie chystáte?
vinhifi
stálý člen stálý člen /
vinhifi
stálý člen stálý člen / před 5 lety
vinhifi
před 5 lety
ja mám dobre zkušenosti v městem Bayeux, je to blizko pobřeži usprostřed invaznich plaží

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů