Kanárské ostrovy od 4 194 Kč
Zobrazit zájezdy

Kanáry o vánocích

Vloženo: 22. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 19. listopadu 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj. Máme v plánu letět o vánocích na kanáry. Máte někdo prosím zkušenosti s dovčou prosinec/leden? Zajímá mě teplota, jestli si máme přibalit i plavky a jestli jsou v teplotě rozdíli mezi jrdnotlivými ostrovy. Není na nějakém třeba tepleji? Díky.

Odpovědi 12 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, osobně bych se prosince vůbec nebál. Loni jsme byli na konci prosince a v pohodě. I prosince se zdá být teplotně oukej.
www.kanarskeostrovy.org…
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Mame stejne plany na listopad pristi rok, ten odkaz dost pomohl, tak asi gran canaria nebo jeste lip jih tenerife, aby teda moc neprselo a jeste jsem se docet ze nejmin fouka zrovna v listopadu, takze super! Vandys plavky ber, hecnout se to da vzdycky, i kdyby mel clovek zmrznout, tak aspon jednou!
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj, byli jsme 3x přes vánoce, nemělo to chybu, jen je to dražší. Všechno kvete, přes den se dá být u moře, ale fouká vítr. moře je studené, přeci jen je to Atlantik. U bazénu je vedro, ale já nejsem bazénový typ. Doporučuji Lanzarote, Puerte del Carmen, je tam krásná dlouhá pláž se světlým pískem.Večer to chce mikinu. Měli jsme půjčené auto a máme projetý celý ostrov. První rok jsme byli na celodenním výletě s delegátkou, doporučuji, jsou místa, kam se autem dostanete obtížněji. Hned bych se tam vydala znovu, ale ze zdravotních důvodů to musíme odložit. Určitě leťte, nebudete litovat.
Dáda
Intago
nový člen nový člen /
Intago
nový člen nový člen / před 6 lety
Intago
před 6 lety
Jezdím na Tenerife v lednu, protože zimu nesnáším. Byl jsem tam už 6x. Je to moje srdeční záležitost. Střídám pobyt u pláže a výlety. Všecko je tam jinak než tady, úplná věda to je. Získáte ji zkušenostmi, delegáti mluví nesmysly a zvou vás na výlety zajímavé jen pro jejich kapsu.
Princip je, jet jen na jih, to platí na Kanárech v zimě obecně. Rozdíl je gigantický oproti severu, kde je až o 6 st.větší zima, zataženo a déšť.
Koupat se dá vždy, když svítí slunko a moc nefouká, voda má asi 19 st. Vzduch i přes 30, když si najdete vhodné místo. Slunce tam má děsnou sílu.
Problém jsou vlny, nejlépe je za vlnolamem. Dám vám důvěrný tip: U růžového golfového hotelu Abama, viz gůgl, je malá krytá plážička a cesta k němu lemována květy, což je na Kanárech výjimka.
Na výlety jezdím autobusem, to je taky věda... Detaily viz intago.sweb.cz/Tenerife.htm
Petr_K
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petr_K
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
Petr_K
před 6 lety
My jezdíme v zimě okolo vánoc pravidelně (záleží, kdy vyjde dobře letenka) s tím, že je opravdu třeba dobře vybírat destinaci podle toho, jestli chcete spíš ležet na pláži a případně se i trochu vykoupat, nebo spíše chodit treky. Obecně bych řekl, že jih je opravdu výrazně teplejší, jak už tu zaznělo- pokud Vám nevadí větší město (u kterého jsou ovšem krásné písčité pláže), tak já osobně můžu jen doporučit Maspalomas na Gran Canarii, kde je to z mého pohledu perfektní na koupání a dá se dobře vyrážet i na výlety po okolí, nebo za poznáním města. Přes vánoce je tam opravdu krásně, na mnoha místech svítí vánoční osvětlení, lidi jsou milí, narozdíl např. od Egypta je všude čisto a tak nějak příjemněji.
Intago
nový člen nový člen /
Intago
nový člen nový člen / před 6 lety
Intago
před 6 lety
Souhlas, jen že Tenerife je na treky daleko zajímavější. Vzhledem k protáhlému tvaru je mnohem pestřejší než ostatní, kulaté ostrovy...
robinek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
robinek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
robinek
před 5 lety
Také se chystáme od 20.12. na Tenerife, byla jsem tam kdysi dávno v červnu, tak jsem zvědavá, jak tam bude, snad skvěle.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Říká se, že na Lanzarote a Fuerteventura je v zimě trochu tepleji. Já nevim, nebyl jsem. Vloni jsem byl na Tenerife začátkem ledna a žádné teplo nebylo -tak do 20 stupňu a pršelo. Nekoupali jsme se. Je to pět let zpátky, byli jsme na Gran Canaria mezi vanocemi a silvestrem a bylo pěkně, koupali jsme se, přes den sluníčko, večer na mikinu. Takže asi záleží na štěstí.
Intago
nový člen nový člen /
Intago
nový člen nový člen / před 5 lety
Intago
před 5 lety
byl skutečně ke konci deštivý, naštěstí jsme zrovna odjížděli, pršelo jen odletový den. Poprvé jsme tam zažili déšt a byli jsme tam 6x.
Chce to ovšem jezdit na jih, sever je v zimě hrozný. Teploty na jiných ostrovech jsou třeba na foreca.cz, jinde jsou i historická data. Obecně si myslím, že hornaté ostrovy mají zimu na jihu teplejší, na Kanárech rozhoduje o teplotě jen slunce a vítr.
Mraky a vítr ochlazují. Hory umějí mraky zastavit, A když fouká ze severu, je rozdíl mezi severem a jihem neuvěřitelně veliký.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
platí sice, že jih je teplejší než sever, ale souhlasím s tím, že záleýí na štěstí. Třeba momentálně je i na jihu GC celkem zima, prší, silný vítr a hlásí nebezpečí vlny až 6 metrů. To je myslím trochu přehnaný, ale teplota je fakt kolem 18 pres den a zataženo, déšť, Jaký budou vánoce vám teď těžko někdo řekne - u nás taky nevíme jestli bude sníh nebo bláto
Intago
nový člen nový člen /
Intago
nový člen nový člen / před 5 lety
Intago
před 5 lety
Vážně se situace mění. Dneska jsem viděl v telce, jak bouře na Kanárech u hotelu těsně u oceánu rozflákala balkony hotelu vlnami...
Naštěstí náš je dost vysoko... Doporučuju počasí hledat na foreca.cz
Intago
nový člen nový člen /
Intago
nový člen nový člen / před 5 lety
Intago
před 5 lety
naštěstí na sever nejedu www.blesk.cz/clanek/zpravy…

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů