Černobyl - výlety

Vloženo: 7. listopadu 2018
Poslední příspěvek: 15. října 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Ahoj. slyšel jsem, že do černobylu a okolí se pořádají už i organizované výlety. Jak to vlastně je? Je vstup do toho prostoru čistě legální nebo je to spíš pořát "na černo"? A je tam vůbec co k vidění? Byl jste někdo. Co de týče radioaktivity už tam prý skoro žádná není.

Odpovědi 5 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Kamarádi z Tišnova tam loni byli....
Přímo do Pripjatě a okolí se smí pouze s průvodcem a myslím že i jen s jejich vozidly. Dá se to domluvit na místě ale jsou i české cestovky které tyto výlety pořádají (Google). Je zakázáno tam cokoliv brát a chodit mimo povolená místa od průvodce. Je tam prý místečko velikosti několika čtverečních milimetrů které "svítí" jako blázen - spadl tam kousek čehosi s dlouhým poločasem rozpadu - je to ohrazené, svítí to jen nahoru.... Radioaktivita tam tedy je i není. Je také přísně zakázáno tam cokoliv brát a dotýkat se nepovolených předmětů.
Trochu humornější videa z jejich expedice jsou zde:
www.youtube.com/watch?v…
Josef_Procházka
nový člen nový člen /
Josef_Procházka
nový člen nový člen / před 5 lety
Josef_Procházka
před 5 lety
Lze navštívit i přímo elektrárna Černobyl nebo se dostanete pouze do té černobylské zóny tam? A smí se tam například běžně fotit? Kdyby někdo, kdo už tam byl věděl ceny za vstup, budu rád. Stačila by mi asi jen jednodenní návštěva, ale zajímá mě hlavně černobylská elektrárna. Díky
Romana
věrná členka věrná členka /
Romana
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Romana
před 5 lety
Zájezd do Černobylu jsem momentálně viděla na slevomatu.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Josef_Procházka napsal(a):
Lze navštívit i přímo elektrárna Černobyl nebo se dostanete pouze do té černobylské zóny tam? A smí se tam například běžně fotit? Kdyby někdo, kdo už tam byl věděl ceny za vstup, budu rád. Stačila by mi asi jen jednodenní návštěva, ale zajímá mě hlavně černobylská elektrárna. Díky
Zkus se podívat na ta videa Tišnováků kna která jsem dával odkaz. Na některé tvé otázku dostaneš odpověď.
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka /
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Dvědecibílého
před 5 lety
Do Černobylu jsme jeli s CHERNOBYL TOUR. Stálo to cca 620
USD jako private tour (group tour jsou levnější) pro dva. Bylo to na celý den, v 7:30 nás vyzvedli v Kyjevě a v 8 večer nás vrátili zpět. Svačiny a pití svoje, oběd je v kantýně elektrárny.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů