Řecko od 2 699 Kč
Zobrazit zájezdy

Dovolená s trochou aktivity ?

Vloženo: 4. března 2019
Poslední příspěvek: 9. března 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
PetrHora
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
PetrHora
Ahoj všem, chystáme se poprvé do Řecka a sháním doporučení na vhodné ubytování, ostrov, kde je nejvíc možností pro návštěvu památek a CK, která je nej na Řecko. Chtěl bych doporučení konkrétního ostrova a místa a třeba i hotelu, kde bychom strávili hezkou dovolenou s dětmi, hezká pláž a pěšky dostupná hezká místa, památky zajímavosti a tak pod. Předem díky za tipy. Petr.

Odpovědi 8 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Ono je to těžké, každý preferuje něco jiného. Thasos je komorní ostrov, krásně zelený, veliký asi jako Praha. Spousta krásných písčitých plážích, my byli třeba na hotelu Artemis v Skala Prinos. Spousta lidí může doporučit Lefkádu Agios Nikitas, kde je přímo ve městě písčitá pláž.
Potom třeba Kos a v Lambi směr Kos není až tak větrno, je tam hrubší písek, také spousta památek, třeba studio Bohéme s vlastní stravou, ale jsou tam i hotely, ale také spousta vynikajících taveren. Rhodos je také krásný, ale my byli přímo ve městě Rhodos hotel El Greco, ale to bylo děs a hrůza. Jiné hotely tam neznám.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
Ahoj, dle mě jsou historicky nejzajímavější ostrovy například Kréta, Rhodos nebo Santorini, které nabízí spoustu krásných památek, dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem, které jsou ideální pro děti a nechybí kouzelná městečka s typickými modrobílými domky a skvělým jídlem v místních tavernách. Ostrovy jsou to poměrně velké, takže nudit se rozhodně nebudete.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Na Kretu jsem zapomnel. Tam jsme byli kousek od Agios Nikitas
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
Pokud Vás zajímají historické památky, pak bych volil mezi ostrovy Kréta, Rhodos, Korfu, případně pak Kos nebo Samos, kde také nějaké památky najdete.
Na Krétě máte velké množství památek i krásných pláží, nevýhoda je však velikost ostrova, pokud ho chcete poznat komplexněji, pak musíte počítat s půjčením auta a časem stráveným přejížděním mezi místy.
Rhodos patří sice také mezi větší ostrovy, ale vzdálenosti mezi místy už nejsou tak velké, tam je to nejhezčí historické v hlavním městě Rhodu a pak v Lindosu.
Korfu já osobně mám moc rád, hlavní město Kerkyra má úžasnou atmosféru a dýchá tam na Vás z budov historie. Charakter Kerkyry je zase úplně jiný než na ostrovech v Egejském moři, dost se tam podepsala stopa Benátské republiky. A kousek od Kerkyry také zámek Achilleion proslavený jako letohrádek císařovny Sissi. Jinak je na Korfu obrovská spousta pláží různého charakteru, západní a východní pobřeží je zcela odlišné a myslím, že je to ostrov, kde si své najde opravdu každý.
Kos je takový příjemný kompaktní ostrov, kde se od východního k západnímu cípu dostanete poměrně rychle. Najdete zde hezké hlavní město s historickým centrem, archeologické naleziště Asklepion, na jihovýchodě ostrova vyvěrají termální prameny, což málokdo ví. Také krásné pláže na poloostrově Kefalos.
A konečně Samos, kde najdete také kousek historie v podobě Eupalinova tunelu, Pythagorionu. Samos je hodně svérázný ostrov, minimum písečných pláží, se svou větrností celý takový drsnější, na druhou stranu zase nepodlehl masovému turismu a člověk tady najde Řecko ještě v hezké relativně autentické podobě.
Rád doporučím nebo poradím, když Vás bude zajímat něco více konkrétně.
JirkaHouba
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JirkaHouba
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
JirkaHouba
před 5 lety
Ahoj Petře, proč jet na jedno místo, když můžeš být každý den jinde. Proč jet k moři, když můžeš jet na moře. Tohle jde jen na lodi a nemusí to být drahé. Mrkni na: www.naplachty.cz
PetrHora
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
PetrHora
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
PetrHora
před 5 lety
Ahoj, všem díky za tipy. Určitě něco vyberu. Ještě otázka, jak je to s teplotami v létě cervenec/srpen na řeckých ostrovech? Vyloženě horko moc nemusíme, četl jsem, že není výjimkou v Řecku 40 stupňů. Je nějaký ostrov kde je teplota kolem 30 - 35?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Asi neni. Ale da se to prezit. Normalne jezdime poslednich 14 dnu v zari. Ale letos uz po treti jedeme v srpnu. Jednou okoli Meteoru a Olympska riviera a ted podruhe v srpnu Lefkada. Zadne lezeni na plazi ale furt nekde courat. Vzdy v pohode
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@PetrHora ~ Řekl bych, že u Korfu je větší pravděpodobnost, že v druhé polovině srpna už bude o něco chladnější. Když jsem tam byl já na konci srpna, tak třeba nebyla vůbec potřeba klimatizace a večer už to bylo i na nějaký lehký svetr. Na Korfu jsem byl na začátku července, na přelomu července a srpna i na konci srpna a nikdy jsem tam nezažil nějaké obrovské vedro. Na Samosu zase na většině míst vane vítr, který pocitově ochlazuje teplotu. Je pravda, že i Samos se umí rozžhavit ke 40°C v létě, ale pocitově tam nikdy tak vedro není.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů