Řecko od 2 689 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko bez CK - zkušenosti?

Vloženo: 11. září 2017
Poslední příspěvek: 17. března 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
Dobrý den,chtěl bych se zeptat kdo má jakou zkušenost s cestováním do řecka mimo CK, myslím tím od rezervace hotelu, koupi letenky přeprava z letiště do hotelu atd, děkuji

Odpovědi 14 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Ahoj, já byla s přítelem v roce 2015 v Řecku na vlastní pěst. Chytli jsme levné letenky do Soluně, pak celkem snadno dostopovali na Sithonii, kde jsme měli asi na dvou místech předem rezervované ubytování přes Booking.com (pár dní tam a pár dní tam, abychom toho víc viděli) a zpátky jsme jeli autobusem přímo do Soluně, ještě jsme si jí za jeden den prohlédli a letěli jsme zpátky. Všechno úplně bez problému, Řeci byli milí a nápomocní. Jestli umíš trošku anglicky, tak se toho určitě neboj a leť Rezervace hotelu online jsou dneska už brnkačka a doprava v Řecku taky docela jde oproti některým jiným zemím. Taxi je celkem drahé, ale s autobusy a stopováním s člověk vystačí.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
No vzhledem že máme 6 leté dítě ůplně stopovat nechcem láká mě to že si člověk koupí letenku,zabukuje ubytování,a z letiště se busem dopravit do vybraného hotelu,autobusem po řecku jsme už jezdily,sice jen na výlety ale je to snadné,půjčit si auto a v klidu jezdit ale děkuji za příspěvek
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
No tak vidíte, máte už zkušenost Ani s dítětem bych se tam nebála - za celou dobu jsme se nedostali do žádné nebezbečné a snad ani nekomfortní situace, která by mohla být pro dítě nebezpečná nebo nepříjemná. Jen vynecháte to stopování a s půjčeným autem a autobusy si vystačíte. Jen to chce dobře naplánovat tu cestu z letiště na hotel, ale Google ví všechno. Na jaké letiště plánujete přílet? A v jaké oblasti si dovolenou představujete?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Cheme to až na příští rok,ale lákájí mě Karpathos,Skiathos,Milos,atd atd jde mi především najít spoj nejlépe bez přestupu a do hotelu se člověk dostane,kde třeba nejlépe hledat letenky?známý létá přes skypicker ale tam je to většinou s přestupama
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Se spojem bez prestupu asi moc nepocitejte, na ostrovy prime linky z prahy nelitaji, prestup v athenach je nutnost, pripadne bych zkusil odlet z vidne, tam jsme neco primeho nasli, ale ceny vyssi. My takhle (i s 10letou dcerou) leteli do athen, den jsme stravili tam, pak jsme jeli autobusem do Agios konstantinos. Tam jsme byli nedaleko plaze ubytovani dva dny, coz stacilo. Z toho mesta jezdi trajekt na Skiathos, kde jsme stravili zbytek dovolene. Moc hezky ostrov. Uz jsou to 4 roky, tak snad se nic nezmenilo.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Já na tohle používám skyscanner.cz, postupem času se mi ukázal jako nejlepší. Ale je asi pravda, že bez přestupu v Athénách to nepůjde, jestli chcete letět až na nějaký ten ostrov. Z vlastní zkušenosti ale mohu doporučit na tohle právě Chalkidiki. Ze Soluně se tam dostanete snadno a celkem rychle autobusem, jsou tam krásné písečné pláže ideální pro děti, úplně luxusní příroda a čistý vzduch, takže tam neteř lítá i na nějaké ozdravné pobyty s VZP, že je to pro alergiky a astmatiky prý ideální lokalita.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Dobry den,
pronajmam na ostove Skiathos pokoje a Villy pokud mate zajem muzete se podivat na www.nostalgo.gr a nebo nas najdene na booking.com "Nostalgo" a "Villa Lalio"
Muzete letet i primo na Skiathos, a nebo Ateny a pak lodi ktera trva cca 3 hodky...a nebo do Solune, ze Solune je pravidelny spoj take lodi "flying dolphin" ale na zacatku sezony a na konci neni. Nejhlavnejsi spj je z Bolos ale tam snad nic neleta, a ze Solune je to asi 3.5 hodiny busem
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
My byli loni též na Sithonii, vše bez problémů. Celou dobu jsme měli půjčené auto.
Na příští rok už máme letenky na Korfu. Nevím, odkud jste, ale pokud můžete, leťte z Berlína, odtamtud lítají nízkonákladovky bez přestupů na Rhodos, Krétu, Korfu... a za dobré ceny (Soluň 7000 Kč /4 letenky, Korfu 8500/4 letenky)
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Začínám přemýšlet o Chalkidiki Jsme z Ústecka, takže Berlín nezní jako špatný tip, děkuji! Podívám se na to.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Do berlína to mám 180 km zkuste mi poslat nějaký odkaz abych se mrknul na lety..?jinak Corfu je krásné
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 7 lety
anonym
před 7 lety
Jsme též z Ústecka Z Berlína létá Easyjet a Ryanair. Easy vyznává politiku, kdo dřív koupí, ten letí levněji, ty nejlevnější letenky na příští léto rychle mizí, ale i tak pořád najdete.
Chalkidiki doporučuju, konkrétně Sithonii, bydleli jsme v Ormos Panagias, vedle ve Vourvourou byla hromada půjčoven lodí a všude kolem krásné pláže. Zajeďte si do Agios Nikolaos, o víkendech tam pořádají zábavy pro lufťáky ze Soluně a je to moc hezké.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Na korfu byl v zari kamarad co nam nekdy foti, mimo jine nafotil cele korfu a byl tam tzv. nablind nasel si nejlevnejsi let a tam si pujcil auto a prespaval ruzne po hotelech kde bylo misto, je to dobrodruh ..
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
S Řeckem tuto zkušenost nemám, většinou mi to po propočtu vyšlo cenově výhodnější cestovat s CK, ale rád bych poznal také menší a méně turistické ostrovy, které nemají CK v nabídce, takže od příštího roku to vidím na dovolenou bez CK. Mimo Evropu cestuji prakticky vždy individuálně bez CK, takže nepředpokládám, že by to s Řeckem mělo být nějak složitější. Letenky se dají sehnat snadno buď s Aegean Airlines s přestupem v Aténách, případně z letišť v okolí ČR (Bratislava, Katowice, Berlin, Dresden). Ubytování asi nejjednodušeji přes Booking.com.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Řecké ostrovy vychází asi nejlevněji na LM s CK a pak si půjčit auto a projet si ostrov. Na Lefkádu jedeme podruhé. Prvně ubytování přes Booking.com, letos přímo přes "naší" paní ubytovatelku. Doprava autem.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů