Karpathos od 12 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Větrný Karpathos?

Vloženo: 17. března 2019
Poslední příspěvek: 18. července 2019
stálá členka stálá členka /
Luciška
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Luciška
Zdravím zkušené řeckomily.
Při plánování letošní dovolené nás zaujal Karpathos, ale často jsme se setkávali s tvrzením, že je hodně větrný. Ráda bych se tedy zeptala na vaše názory a postřehy. Zda - li je větrno celoročně, nebo v určitých obdobích, nebo se to liší konkrétními oblastmi. Loni jsme byli na jižní Krétě a tři dny tam také dost foukalo a nebylo to nic moc příjemného. Dovolenku plánujeme na září. Díky moc všem za případné reakce

Odpovědi 9 odpovědí

Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Luciška ~ Zdravím,
Karpathos jsem navštívil na konci srpna 2016 a jel jsem na dovolenou přesně s tím předpokladem, že to bude „ufoukaná“ dovolená. Nicméně jsme měli štěstí a týden, co jsme byli na ostrově my, foukalo minimálně. Delegátka dokonce říkala, že tak klidný týden na ostrově nepamatuje. Kamarádka byla na ostrově asi měsíc před námi a říkala, že to schytala s větrem tak, že ji ještě týden píchalo v uchu. Já ale Karpathos určitě doporučuji všema deseti, za mě jeden z nejhezčích ostrovů. Už máte vybrané letovisko nebo ubytování?
Luciška
stálá členka stálá členka /
Luciška
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Luciška
před 5 lety
@Tom_D ~ Děkuji Podrobně ještě vybráno nemáme, je ještě docela možné, že se rozhodneme pro jiný ostrov. Já zatím byla jen na Lefkadě a Krétě, kde jsme taky "vychytali" tři větrné dny. Původně jsem chtěla na Kytiru nebo Alonissos, ale nabízené zájezdy podle našich představ byly rozebrané dřív, než jsme se rozkoukali
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Luciška ~ Chápu, nicméně myslím, že Karpathos je super volba. Pokud chcete navštívit méně turistický a ještě relativně autentický ostrov (soudím podle toho, že zmiňujete ostrovy Kythira a Alonissos), tak byste si Karpathos určitě oblíbili, ale je pravda, že nepříjemný vítr by Vás tady mohl potkat. A kromě Karpathu zvažujete ještě nějaký jiný konkrétní ostrov nebo se zatím jen spíš rozhlížíte?
Luciška
stálá členka stálá členka /
Luciška
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Luciška
před 5 lety
@Tom_D ~ Ještě je tak trochu v plánu podruhé Kréta. Loni jsme (jako vždy) vybírali zájezd na poslední chvíli a museli jsme vzít za vděk Achlií na jihu. Původně jsme chtěli do Paleochory, abychom mohli navštívit Elafonisi a Balos. Z Achlie by to bylo složité i když jsme měli půjčené auto. Ale i tak jsme si to užili. Dvakrát jsme byli na Lefkádě a klidně bych jela zase - líbí se mi tam. Jinak se může stát, že nakonec si vybereme úplně jinak. Přítel říká, že pojede kamkoliv, když to bude Řecko - on už byl na vícero místech. No a v hledáčku je ještě Kefalonie a taky jsem viděla pár hezkých zájezdů na Santorini a Rhodos. Ať už se rozhodneme jakkoliv, bude to určitě fajn dovolená
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Luciška ~ Rozumím, taky jsem v té skupině lidí, pro které se stalo Řecko závislostí. Kefalonie je úžasná, ale v září bych se už trochu počasí, v tom Jónském moři je to už trochu riskantnější. Ten Rhodos nebo Santorini mají větší pravděpodobnost dobrého počasí v září.
Já bych Vám stejně doporučil ten Karpathos, ten si člověk musí zamilovat
Luciška
stálá členka stálá členka /
Luciška
stálá členka stálá členka / před 5 lety
Luciška
před 5 lety
Děkuji, budeme o tom vážně uvažovat A s tou Kefalonií máte pravdu, je to kousek od Lefkády a tam jsme už v půlce září měli i deštivé dny, ale mělo to i své výhody. Když jsme po deštivém dopoledni dorazili navečer na Porto Katsiki, bylo tam téměř prázdno, příjemná teplota moře, vlny akorát a romantický západ slunce
Pavla95
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavla95
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Pavla95
před 5 lety
@Luciška ~ Zdravím,
čirou náhodou jsem narazila na tento dotaz, a pokud je plánování dovolené ještě aktuální, doporučila bych Karpathos všema deseti!! Byli jsme tam nedávno a nádhernější dovolenou v Řecku jsem jakživ nezažila. Také jsme se báli, že bude větrno ale musím říct, že nefoukalo víc než například na Kosu či Krétě. Nejlepší je, že na Karpathosu není ani tolik turistů, můžete si vklidu půjčit auto a objet si ty nejnádhernější pláže a vesničky. Ubytování doporučuji v Amoopi (tam jsou hezké pláže) nebo přímo v Pigadii což je hlavní město a odtamtud se dá vyrazit kamkoliv. CK také hodně inzerují ubytování v Lefkosu, ale tam jsme bohužel nebyli. Na výlet jsou nejlepší vesnice Olympos a Mesochori, dále také výlet na pláž Apella nebo na nejvyšší horu ostrova Kali Limni. Před dovolenou jsem tehdy našla tento článek s tipy na ostrov Karpathos, který mě docela navnadil, tak třeba navnadí i Vás
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
anonym
před 5 lety
@Luciška ~ Je to pravda,foukalo ve dne v noci,ale ostrov je krásný a moře bylo teplè.
Olympiakos
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Olympiakos
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Olympiakos
před 5 lety
Dobrý večer,moc bych vás chtěl poprosit,je možno na Karpathosu půjčit skutr? Nechci auto, skutr je tak trochu svobodnější Moc děkuji

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů