Řecko od 2 659 Kč
Zobrazit zájezdy

Kolik vás letos stojí dovolená v řecku?

Vloženo: 7. února 2018
Poslední příspěvek: 20. května 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
AHOJ cestovatelé! Chystáme se opět do Řecka, protože jsme si ho zkrátka zamilovali. Vybíráme a tak nás zajímjí postřehy ostatních. Na kolik vás letos pčijde Řecko a proč a kam míříte? Neobjevil jste někdo něco "za málo peněz hodně muziky"? Slyšel jsem že ceny šli mírně nahoru, ale zase o to víc toho je v ceně... Tak se pochlubte ať je z čeho vybírat Díík.

Odpovědi 90 odpovědí

Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
Do letošního roku jsem vždy do Řecka cestoval s CK, můj cenový limit je zpravidla okolo 15.000,-/osobu, přičemž většinou vybíráme nějaké jednodušší hotel nebo studia se slušnými recenzemi a většinou se snídaní. Na ubytování stejně většinou jen přespíme, protože druhý den po příletu půjčujeme skútr, který vracíme poslední den před odletem.
Nicméně od příštího roku bych si chtěl asi začít sám individuálně skládat svůj pobyt, koupit letenky s Aegean Airlines, vybrat si na Bookingu svoje ubytování bez kompromisů a třeba se taky dostat na ostrov, který běžně české CK v nabídce nemají. Jak to máte Vy, jezdíte s cestovkou nebo si skládáte svoji dovolenou individuálně sami? Jaké v tom vidíte klady/zápory?
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Také máme limit jako Vy. Vzhledem k tomu, že nejsme nejmladší a jazyky neovládáme, jezdíme raději s CK. Syn začal jezdit na dovolenou již jen individuálně, letos v lednu byl s přítelkyní na Mauritiu, předtím na Tenerife. Přítel má však radši určitou jistotu ze strany CK. Je to bez starosti. Indivuální cestování obnáší již více starostí, je to určitě levnější, ale spoléhat musíte již jen na sebe. Pokud bychom byli mladší, určitě bychom to zkusili, ale dovolené v Řecku jsou za ceny dost dostupné, takže my raději s CK. Dcera vyzkouší poprvé bez CK s odletem z Vídně Mykonos, tak uvidíme. Pokud bude mít dobré zkušenosti, plánujeme zatím snad příště v květnu Santorini bez CK.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
My na dovolenou zadny limit nemame ani si neurcujeme. Snazime se jet pokud mozno bez CK. Nebo to musi byt za super cenu. Stejne si pak na miste pujcime auto a objizdime destinaci.
Co se tyce Recka, neni to sice nejlevnejsi destinace, ale jezdime sem radi. Snazime se jet kazdy rok pokud mizno jinam, nepreferujeme jedno misto. I kdyz ..... letos se vypravujeme podruhe na Lefkadu autem, a to spise z lenosti, protoze se nam nechtelo nic noveho vymyslet a muzeme jen na kratko kvuli vnoucatum. Ale vzdy, at jedeme kamkoli, se snazime alespon jednu dovolenou rocne travit v Recku. Vloni nam to casove nevyslo, protoze jsme byli tri tydny na Madagaskaru a na Recko uz nezbyl cas.
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Sally ~ Mám to stejně, každý rok aspoň jedno Řecko. A je pravda, že je nejlepší vždy v dané destinaci cestovat a poznávat, to je pro mě nejlepší forma dovolené. Letos se chystám také na Lefkádu, jsem zvědavý na srovnání s Kefalonií, která mě hodně vzala za srdce. Na Lefkádě se bojím spousty turistů, ale pořád si říkám, že to na úplně na začátku července snad zas až tak strašné ještě nebude.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Loni jsme byli na Lefkádě od 4.6. na 11 dní a pláže již byly zaplněné. Místo se ale dalo najít, kdo chtěl strávit čas na pláži, ale už ráno. Byli jsme v Agios Nikitas a toto letovisko je opravdu výborné. Byla vedra, ale vítr naopak zmírnil horko a byl příjemný. Na to, že na západním pobřeží Lefkády více fouká a jsou velké vlny, byla voda příjemně teplá na všech plážích. Byli jsme i na ostrově Meganissi a Skorpiosu s možností se vykoupat, takže jsem byla překvapená vzhledem k poloze ostrovů, že na západě Lefkády bylo moře stejně teplé. Jinak také každý rok chceme navštívit jiný ostrov, ale Lefkáda je zatím na první příčce. Doporučuji navštívit i vodopády v Nidri. Cesta nahoru k vodopádům je zážitek, trochu adrenalinový. Byli jsme se na ně podívat zrovna po dešti, takže jsme zažili vodopády v plné kráse. Jak jsem někde četla, v sezónu to jsou prý spíše suchopády. Nevím, ve kterém letovisku budete, v AN jsme šli pěšky na Pefkoulii, Kathismu a Milos - ta je hned v AN za kopcem. Jinak je auto opravdu dobré si půjčit, ta další místa jako Vassiliki, mys Doukato, Porto Katsiki, Panagia Faneromeni a další jsou již dost daleko. Kefalonii snad navštívím příští rok a porovnám s Lefkádou. Budeme vybírat mezi Kefalonií, Kyprem a Santorini.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ Začali jsme dovolenou hledat již jen ve FM v listopadu, navíc je velký výběr. První termíny se dají koupit za super ceny, dostáváme i slevy na pojištění a parkování u letiště, navíc stačí jen minimální záloha. Letos letíme ještě levněji než na Lefkádu. Cenově máme Thassos levnější než Lefkádu za stejný počet dní a navíc máme i polopenzi. Loni byly v nabídce většinou (na Lefkádě)jen snídaně, i když nám to nevadilo. Nebyli jsme naopak omezeni a mohli kdykoli se vrátit zpět na penzion.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~
My jedeme bez CK. A pokud to jde vyuzivame jejich sluzby minimalne. To uz musi byt super cena na LM. Tak jsme mel Thassos, Kretu, Severni Kypr, Kos. Urcili jsme si termin a bylo nam jedno kam.
Ted nechceme otravovat s hlidanim psu, tak bereme holky s sebou. A pani uz zname. Geni proti Nidri, naprosty klid. A na plaze stejne jedeme se stanem kvuli psum. No a ty vodopady skutecne byly spise suchopady. A koncem srpna uz se zacala Lefkada predloni vylidnovat. Mj. ani jedno ceske auto, krome nas
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Lenči ~ Díky za doporučení a tipy, uvidíme, jak vyjde počasí nám, na Lefkádě je to taky často nevyzpytatelné, tak věřím, že budeme mít štěstí. My budeme taky v Agios Nikitas, určitě si zase na 5 dní půjčíme skútr a projedeme skrz na skrz celý ostrov, jak to máme v Řecku ve zvyku. Už se moc těším, Řecko už mi od loňského července hodně chybí.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Výhodou je, že cesta k mysu Doukato kterou by byla velká škoda nevidět, vede asfaltová silnice. Snadno se tam dá dostat a zaparkovat až pod maják Akratas. Pak trochu do kopečka a na terase u majáku zatajíte dech. Šli jsme potom po nafocení snímků dolů, ale ne k parkovišti, směrem dál k výběžku. Na určitém místě poznáte, že dál už je to nebezpečné, ale zkuste jakoby nohoru do svahu a tam to bude fascinující. Pohled do hlubin "Hadovy říše" vám vezme dech. Tam ale pozor, stačí špatně šlápnout, terén je trochu riskantní, snadno vám může sjet noha a pod vámi je hluboká propasta tříštící se vlny o útes. Podařilo se nám nafotit pár snímků těsně nad srázem, který byl hodně nebezpečný, ale nikdy bych si neodpustila nenafotit tuto naprosto úžasnou přírodní scenérii. Asfaltka je vybudována nedávno, dříve nedávno, takže se tam snadno i autem dá dostat. Dříve se tam odvážlivci snažili dostat pěšky nebo i na kole, ale většinou se vrátili zpět. Nahraji vám nějaké fotografie z mysu a sám uvidíte, že toto místo ve vás zanechá nezapomenutelný dojem a zážitek.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~
A kudy je lepší, po vrstevnici zleva od Vasiliki nebo objet skoro od Porto Katsiki? Tama se mi ta cesta moc nepozdávala
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ Bylo to malé dobrodružství. Rozhodli jsme se jet prvně do Vassiliki, pak na mys Doukato a poté na pláž Porto Katsiki. Opačně ne, abychom pak mohli v klidu dorazit už jen přímo do Agios Nikitas. Přítel si nevzal navigaci v domnění, že když pojedeme kolem pobřeží, není možné zabloudit. Cesta do Vassiliki v pohodě (mapu jsme ale měli ), mys Doukato jsme také v pohodě zvládli. Taktéž Porto Katsiki, ale cestou do AN jsme už trochu bloudili. Na Lefkádě jsme totiž byli překvapeni, že značení není takové, jak jsme očekávali. Podle toho, co píšete , jsme jeli na mys Doukato po vrstevnici zleva od Vassiliki. Pokud budete chtít přesnější informace, poptám se přítele, jelikož řídil on.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
@Lenči ~
Já se na tu cestu díval z Vasiliki. Nechce se mi odírat zbytečně auto, jako jsem zažil při cestě do Englouvi. Ale asi se tomu nevyhnu Nějaké body v navigaci mám, ale i to značení je pěkně z .......... A když pak uzavřou cestu a objížďka je značena prvních 100 metrů a pak nic. Ale však o nic nejde. Takže pro mně je důležité, že cesta z Vasiliki je asfaltová. Určitě chcu letos pohledat i ty vodní prameny Kerassias a Alabastrovou jeskyni. Na prameny už nezbyl čas a jeskyni jsme nenašli vůbec.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ posílám fotogalerii mysu Doukato na Lefkádě
www.cestolino.cz/fotogalerie…
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@anonym ~ Loni Lefkáda na 11 dní, jen snídaně, super rodinný hotel pro dva za 27 000,-Kč plus 1200,-kč pojištění. Máte sice delší pobyt a polopenzi, ale za mě to vychází, že to máte o dost dražší. Měli jsme nádherný výhled na moře, terasu na bohaté snídaně, prostě super. Kupovali jsme ale již ve FM v prosinci ve slevě, tak asi proto.
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
tulacka32
před 5 lety
2 dospely + 3 deti ,rhodos, 11 dni, all inclusiv, cervenec a bohuzel jsme na cene 88tis. levnejc jsem uz bohuzel nic nenasla,aby tam bylo vyziti i pro deti(4,7 a 13 let).
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Sally ~ Z AN do Vassiliki a pak z Vassiliki na mys a Porto Katsiki je cesta všude asfaltová, místy ji opravovali. Zážitek jsou ty serpentiny prudce dolů nebo pak nahoru. Cesty jsou někde hodně úzké, takže když se potkáte v protisměru s jiným autem, je to docela záhul. Když vám zrovna vyjde, že uhýbáte a musíte na kraj, kde nejsou svodidla ( strmý svah napravo), tak to chce mít pro strach uděláno a nebát se. Řidiči, co nemá zkušenosti a nejezdí dlouho, bych takovou cestu nedoporučovala. A to nemluvím o dodržování silničních pravidel. Jakoby tam žádná nebyla. Zažili jsme nazpátek i kamion, který jel před námi. To pak musíte jet dlouho, až pojede někde jinam, než vy. Ale dovolená je od toho, aby si ji člověk užil a byl v klidu. Patří to k cestování a čím více zážitků, tím lépe. Když se s tím poperete, odmění se vám Lefkáda bohatě svojí jedinečnou a přírodní krásou spolu s kostelíky a památkami jako Panagia Faneromeni. Pláž Egremni, kterou jsme tolik chtěli vidět, nebylo bohužel z cesty dobře vidět.
PavelH
nový člen nový člen /
PavelH
nový člen nový člen / před 5 lety
PavelH
před 5 lety
Máme opět Santorini ale až koncem září 20600kč pro dva na Perisse bez stravy na 8 dní s Firo tour.
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
tulacka32
před 5 lety
@PavelH ~ chtela bych santorini konec srpnu,na tyden,jen s pritelem. A chteli bysme akorat snidani. Tak snad neco najdem.
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
tulacka32
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
tulacka32
před 5 lety
@PavelH ~ chceme santorini konec srpna,jen s pritelem. Tak snad neco najdem,staci se snidani,na tyden. A hlavne aby to nestalo moc.
PavelH
nový člen nový člen /
PavelH
nový člen nový člen / před 5 lety
PavelH
před 5 lety
@tulacka32 ~ Se snídaní to budete mít zbytečné drahé,např.na Perisse je skvělá pekárna otevřena 24hod. Tam jsme si vždycky něco koupili ale samozřejmě každý má jinou představu. Chcete jen tak sami nebo s cestovkou?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů