Cestovní pojištění

Vloženo: 26. listopadu 2018
Poslední příspěvek: 13. července 2020
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Cestovatelé, když jedete mimo ČR, jaké používáte cestovní pojištění a proč jste se pro ně rozhodli? Vůbec se v tom pořádně neorientuji. Děkuji za rady.

Odpovědi 18 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Rozhodovat se? Nejsem blázen abych se "nerozhodl". Někdo sice tvrdí, že v EU má nárok na ošetření vdycky, ať má CP nebo ne. To je sice pravda, ale nikde není řečeno že to bude zadarmo. Vždy to bude za podmínek jako mají domácí. a to může být někdy hodně drahé (a následné vymáhání z naší zdravotní pojišťovny ne příjemné). A to vůbec nezmiňuju zátěž pro pozůstalé v případě nejhorším - nebo naopak když náhodou někomu něco uděláte (odpovědnost).
Takže CP zásadně ANO. Osobně mi pro normální výlety (tj. sousední země krátkodobé výlety, dělám jich za rok nepočítaně) stačí to co mám u platební karty VISA od mé banky. Je to za pár korun na celý rok. A jako člověk který se přiživuje pojišťováním, tak vám povím, že za takových cenových podmínek vám to žádný pojišťovák na celý rok neudělá ! A nabízejí to prakticky všechny banky, některá možná o stovku levněji nebo dráže, ale to na věci nic nemění.
Neříkám, že limity a krytí jsou tam ideální, ale pro běžné cesty to může stačit.
Pokud pojedu někam do exotiky nebo do drahých zemí (USA, Kanada,....) tak si zkontroluju výši krytí na nemoc/úraz a případně udělám druhou pojistku.
Pokud pojedu kamkoliv na lyže, tak opět kontrola - mám v pojištění domácnosti zahrnutou odpovědnost ? A je na minimálně 2 miliony (a to je opravdu minimum které v praxi nemusí stačit). Pokud ne, mám to v cestovním pojištění od banky ? Pokud ne - udělat raději druhou pojistku (anebo dopojistit k domácnosti se slušným limitem).
Pokud někam letím létadlem, je velká naděje že mi poškodí / zničí / zašantročí kufr. Mám zkušenosti že například do/z Turecka je to pravděpodobnost 50%. Sice za to ručí letecká společnost která většinou promptně dodá nový kufr, ale jsou i výjimky (Například egyptská Al Masria se kterou létá Exim nekomunikuje a ignoruje problémy se zavazadly). Připojištění zavazadel je opravdu směšná částka.
Pokud jedu do zemí kde je podmínkou vstupu doklad o cestovním pojištění (Rusko, Bělorusko, Irán, a kdo ví kde ještě), tak mi to buď udělá zprostředkovatel který mi vyřizuje doklady (typicky letošní cesty do bezvizových oblastí Běloruska), nebo získám potvrzení od své banky pokud to umí udělat (kombinace spořka+KOOP funguje, kombinace RB+UNIQA nefunguje).
V některých případech mi povinně udělá cestovní pojistu cestovka se kterou někam jedu nebo letím. Typicky jsou to polské cestovky, podle polských zákonů se na zájezdy s SK neuznávají individuelní pojistky a každý účastník musí mít od partnerské pojišťovny CK (typicky Index Iruna).
Pokud jedete někam za čáru opravdu výjimečně a ne daleko, tak vám to jednorázově za velmi rozumný peníz udělá vaše zdravotní pojišťovna.
Pokud chcete rady na jiné pojišťovny, tak třebas do USA jsem to kamarádům dělal u AXA ASISTENCE, Na lyže je to zase dobré u ČSOB (lyžování u nich není nebezpečný sport).
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 lety
Sally
před 5 lety
Souhlas s Arne1
Mám cestovní pojištění k platební kartě od své banky a když jsme kontaktovali přímo pojišťovnu, u které to banka pořizuje, tak nám bylo pojišťovnou řečeno, že to co máme na kartě za asi 80,- Kč měsíčně, že na to se ono nedostanou s klasickým CP. Když jsme letos byli na Madagaskaru, zjišťoval jsem co a jak, a to pojištění je na celý svět (nevěděl jsem to), a že bude lepší, když si i manželka zřídí stejné CP ke své kartě. A dál jsme to neřešili. Neomezený počet výjezdů v roce, každý výjezd na max. 90 dní. Používám toto pojištění aasi 10 let.
Ale nikdy bych nevyjel ven bez CP, a ti co potom fňukají, že nemají na zaplacení lékařské péče v cizině, pokud si nezřídili CP, tak bych jim to dal řádně vyžrat. je to nezodpovědnost.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Ahoj, ahoj, já spíš myslela, proč jste se rozhodli pro TO konkrétní, které máte. Je celkem pestrá nabídka, tak jsem si chtěla přečíst různé názory. Ne, že bych se nechtěla pojistit. Děkuji moc za názory!
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Hanka: a nepsali jsme to jasně?
Pokud je to u karty, tak na výběr nemáš, banka má dohodu s jednou pojišťovnou.
A ty ostatní - nějaké informace jsem psal. To jako myslíš že budu psát elaborát která pojišťovna je v čem lepší ?
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Arne1: To si určitě nemyslím jen jsem napsala jak byl původně myšlen můj příspěvek. Děkuji za milou odpověď.
Aduša
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Aduša
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Aduša
před 5 lety
Založila jsem si cestovko přes Srovnator a měla jsem to bez zbytečných starostí.
migro
stálá členka stálá členka /
migro
stálá členka stálá členka / před 5 lety
migro
před 5 lety
dříve jsem svoji rodinu pojištovala u Generali ,ale již dva roky mám cestovní pojištění ke kartě od své banky vztahuje se jen na mne a manžela ,syn je již plnolety a tak ho musím zatím než bude vydělečně činny pojištovat zvlášt a opět u generali já jsem s touto pojištovnou spokojená nikdy nebyl z její strany problém , to pojištění ke kartě je supr věc nemusím pokaždý když někam jedem a to dost často jezdíme ve Vídni jsem co 14 dní myslet ,abych si vyřídila cestovní pojištění
Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
Jezdíme s cestovkou, pojištění kupuji rovnou se zájezdem. Jen prohlidnu co je kryté a co ne. Když jedeme sami, např. jen na výlet na den dva tak to dělám přes internet banku. Nabízejí pojištění na cesty. Stačí 2x kliknout a je sjednáno.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Mia07 ~ Tak si spočítejte, co vás takový "proklik" stojí. Běžné CP ke kartě přes banku stojí většinou 35Kč na měsíc, to je 420Kč za rok. Za tuhle cenu vám to individuelně žádná pojišťovna neudělá, to mi věřte.
Výjimkou jsou cesty do zemí kde je na hranici vyžadováno potvrzení o CP, mnohé banky (například Reiffeisen) nejsou schopny takové potvrzení v angličtině vydat, některé to umí ale mají to zpoplatněné vysokou částkou 200Kč. Chválu zaslouží spořka, ta potřebné potvrzení vydá zdarma během 5 minut.
KarelMlady
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
KarelMlady
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
KarelMlady
před 5 lety
Taky se v tom moc nevyznám a nejsem člověk, co bude hodiny hledat na netu, který pojištění je nejvýhodnější. Proto mám rád vymoženost srovnátorů. Teď jsem sjednával přes www.srovnator.cz/cestovni… a bylo to OK.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@KarelMlady napsal(a):
Taky se v tom moc nevyznám a nejsem člověk, co bude hodiny hledat na netu, který pojištění je nejvýhodnější. Proto mám rád vymoženost srovnátorů. Teď jsem sjednával přes www.srovnator.cz/cestovni… a bylo to OK.
Nejvýhodnější je cestovní pojištění s platební kartou od vaší banky, nebo od vaší zdravotní pojišťovny. Je to přibližně 35 Kč měsíčně. Pokud budete chtít vyšší limit a nyní dokonce i storno zájezdu, tak o trochu více.
Také je dobré pojištění od mobilního operátora O2 , které se automaticky aktivuje vždy, když mobilní operátor zjistí že jste překročil hranici
Rozhodně to vždy bude levnější než to co vám navrhne ta firma které děláte reklamu vy.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 5 lety
lidas
před 5 lety
@Arne1 ~ Určitě pojistit.Měli jsme pojíštění od zdravotní pojištovny.Byl letní balíček i pro připojištění na veškeré ošetření.Není sice pokrytá celá částka lékařského ošetření ale je to určitě levnější když se vám něco stane a musíte navštívit lékaře.zavazadel.Měli jsme i připojištění na zavazadla což se nám vyplatilo.Zničili nám u letu kufr a přeplatili celou částku.Museli jsme doložit doklad.Platili jsme za 3 osoby na 11 dni něco kolem 650 kč ale ve slevě.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@lidas ~ Zničení kufru je problém. Někdy je to v CP ve výluce s tím, že to má řešit ze své odpovědnosti letecká společnost. Většinou to tak bez problémů funguje. Ale potkali jsme výjimku - loni pro Exim a některé další cestovky létala společnost Al Masria - a ta dělala mrtvého brouka. Zástupci Eximu dokázali dávat jen odkaz na nefunkční emailové adresy.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 5 lety
lidas
před 5 lety
@Arne1 ~ Je to možné že i přepravní společnost by to řešila.Reklamovali jsme to na letišti chtěli vidět i doklad od pojištění-sepsali a pak se ozvali že pošlou peníze.Bylo to snažší .Ale přednější je zdraví proto jsem měla cestovní pojištění bez toho bych nevyjela na dovolenou.Když dám několik tisíc na dovolenou tak tu relativně malou částku na připojištění dám stoprocentně.
Tomio
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Tomio
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 5 lety
Tomio
před 5 lety
Dobrý den, čtu tady hodně názorů k cestovnímu pojištění. My už si strašně dlouho děláme cestovko přes www.srovnator.cz/cestovni… a jsme s nimi strašně moc spokojeni, jak při dovči u nás i v zahraničí.
Petra
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Tomio ~ Kolik vám platí za reklamu? Asi bych měl sehnat klaku přispěvatelů, kteří budou vychvalovat že nejlepší je CP které jim sjednám já.
Anna_Stázka
nový člen nový člen /
Anna_Stázka
nový člen nový člen / před 4 lety
Anna_Stázka
před 4 lety
Poraďte ohledně cestovního pojištění. Nabizi mi z cestovky 28,-/den.jsou tam úrazy, následky, léčebně výlohy do celkem slusne výše.Je to dobrá cena nebo se dá sehnat levneji?
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@Anna_Stázka napsal(a):
Poraďte ohledně cestovního pojištění. Nabizi mi z cestovky 28,-/den.jsou tam úrazy, následky, léčebně výlohy do celkem slusne výše.Je to dobrá cena nebo se dá sehnat levneji?
Dá se sehnat levněji. Prakticky každá banka vám to nabídne k účtu. za cca 30-80Kč na měsíc

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů