Francie od 1 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Kaňon Verdon

Vloženo: 2. července 2019
Poslední příspěvek: 7. července 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Zdenička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Zdenička
Ahoj, rádi bysme navštívili Grand Canyon Du Verdon ve Francii. Odkud nejlépe vyrazit na túru? A jak je to asi náročné, prý jsou tam štoly a prohloubené tunely. Z toho mám jako klaustrofobik trochu obavy. Platí se někde něco a je možné se tam i vykoupat?

Odpovědi 2 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Zdenička ~ Zdravím,
kaňon jsem navštívila na konci dubna, kdy bylo příjemné počasí, pozor si dejte však v létě, kdy v kaňonu může být opravdové horko.
Super túra vede z městečka Rougon k Chalet de la Maline. Některé části stezky jsou velmi prudké, ale zvládnout se to dá. Ze začátku scházíte dolů až k řece, poté jdete nějakou dobu podél vody, kde se můžete vykoupat, a poté přichází stoupání k Chalet de la Maline. Po cestě se vám naskytnou úžasné výhledy do kaňonu a uvidíte také kapli ze 16. století zasazenou do jeskyně. Tato přibližně 15 km dlouhá túra vám zabere cca 6 hodin. Vstup na stezku je zdarma.
Zdenička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Zdenička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Zdenička
před 5 lety
@Kristýna ~ Hezký den, děkuji. Nicméně na několika místech jsou prý prohloubené tunely a štoly? Jak to tam s nimi je? Dají se obejít nebo se jimi musí prolézt? Chtěli bysme začít u města Castellane a dojít až k jezeru jezeru Lac de Ste-Croix. Vy jste ale k jezeru asi nešla, že?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů