Fotografie uživatele daga_ti

Mauricius 4. část

Vloženo: 15. prosince 2018
Další z celodenních výletů, dnes do NP. První zastávka je v Grand Bassin u přírodního jezera v kráteru vyhaslé sopky, které se také nazývá Ganga Talao. Podle pověsti jsou jeho vody podzemně propojeny s posvátnou indickou řekou Ganga. Jedná se o nejposvátnější místo hinduistů na Mauriciu a konají se zde festivaly boha Šivy - Male Shivaratri. NP Black River Gorges je největší NP na Mauriciu, kde se střídají zelené vrcholky hor s hlubokými kaňony, do kterých padají vody vysokých vodopádů. Nejtajemnějším místem je zase NP Chamarel, kde uprostřed tropických hor můžete spatřit písečné duny 7 barev (zbarvené železem a hliníkem). Cestou projíždíme kolem kávovníkových plantáží. Vodopád Chamarel je vysoký 100 m a vytéká z říčky St. Denis. Poslední zastávku pak děláme v NP Casela, což je ptačí park se 140 druhy ptáků z celého světa, včetně rúžového holuba. Součástí je výběh z obřími želvami, malou ZOO se lvy (můžete se s nimi i projít). Nádherné jsou pohledy na pohoří Remport Mountain

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Mauricius 3. část

Vloženo: 13. prosince 2018
Děláme si samy výlet místním autobusem na pláž v Grand Baie, spojenou s procházkou po městě a prohlídkou chrámů a pozorováním zdejšího života. Další výlet je výlet lodí na ostrov Ilot Gabriel. Na lodi all inclusive, pití (i alko) a jídlo v ceně. Na ostrově jsem se nejen koupala a šnorchlovala, ale byla jsem se i projít. Příští den jedeme s místní cestovkou do přírody, podívat se na nejvyšší horu Mauricia Piton de la Riviére Noire, vysokou 828 m a jezírko. Cestou se ještě zastavujeme v řezbářské dílně, kde se vyrábí různé typy lodí jako suvenýry. Zajímavá byla i dílna na zpracování diamantů (tam se fotit nesmělo) a muzeum s ní spojené.

2 komentáře

daga_ti
daga_ti, 14. prosince 2018
3 týdny
Adam
Adam, 14. prosince 2018
Super fotky! Jak dlouho jste byly?
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Mauricius 2. část

Vloženo: 10. prosince 2018
Dnes budeme na prohlídce hlavního města ostrova Mauricius - Port Louis, pojmenovaném po francouzském králi Ludvíku XV.. Nejdříve zavítáme na tržnici, kde se prodává maso, ryby, ovoce a zelenina. V hornícm patře pak jsou malé butiky a obchůdky se suvenýry. Při procházce městem se zastavujeme v mešitě z padesátých let 19.stol., která je zároveň školou. Mešita je směsicí indické, kreolské a islámské architektury. Od tržnice cestou do kopce dojdete k dominantě hlavního města, k pevnosti Fort Adeleide s děly a krásným výhledem na město s přístavem a dostihové závodiště. V centru města pokračujeme prohlídkou římsko-katolické katedrály sv. Lucie, která se nachází na katedrálním náměstí. Od katedrály přes město se dostáváme přes hlavní palmovou alej s pomníky guvernérů k moři, kde naše návštěva končí. Do Port Louis zavítáme však ještě jednou.

Žádný komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Mauricius 1. část

Vloženo: 9. prosince 2018
Přistání bylo na jihu na letišti v Mahebourgu. Ubytování na severu v městečku Bain Boeuf. odtud jsme s kamarádkou podnikaly výlety na různé pláže. První výlet byl na Cap Malheureux. Tam jsem si prohlédla několik různých chrámů i hřbitov. Prošla jsem i obchody, mají tam školu i nemocnici.

4 komentáře

Adam
Adam, 14. prosince 2018
Moc hezké
daga_ti
daga_ti, 10. prosince 2018
Jistě jsou tam i supermarkety nebo i nákupní centra, záleží v jaké oblasti. Snídaně jsme si dělaly samy, oběd jsme měly na pláži ze stánků a na večeři jsme občas zašly do restaurace, podle okolností nebo jak se nám chtělo. Pokud budete v hotelu s plnou penzí nebo all inclusive, je to o něčem jiném. My jsme jely, jak se říká, na vlastní pěst. Výlety jsme dělaly s místními cestovkami, celkem levně, asi za 300 na celý den. Někdy jsme jely autobusem (autobus někdy jezdí jen do 18hod.), taxíky jsou drahé, řidičák ani jedna nemáme, tak jak je to s pronájmem auta nevím.
Sally
Sally, 10. prosince 2018
Taky krásný. Třeba nás sem někdy vítr ještě zavane :)
Jitka_V
Jitka_V, 9. prosince 2018
Pěkné fotky. :) Mohu se zeptat na ten místní obchod? To tam takto vypadají všechny obchody nebo jaká je tam tak úroveň služeb? Děkuji.
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Gruzie - Tbilisi 1. část

Vloženo: 30. srpna 2018
část fotografií pořízených při procházce hlavním městem Gruzie.
červen 2016 - Tbilisi, Gruzie

1 komentář

HanaPetříková
HanaPetříková , 31. srpna 2018
Děkujeme za fotky, jsou moc hezké :-) Gruzie se stává pro Čechy velmi oblíbeným turistickým cílem a je vidět, že právem.
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.

Egypt - Údolí králů

Vloženo: 1. listopadu 2017

1 komentář

Terka
Terka, 1. listopadu 2017
Doufám, že se tam taky jednou podívám. Vždycky to byl můj sen :)
Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit. Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se.