Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Aer Lingus

   Aer Lingus je irská letecká společnost, kterou vlastní z části stát a z části společnosti Ryanair a British Airways. Společnost létá letouny Airbus do 89 destinací v Evropě a severní Americe.

   Informace o Aer Lingus

   Web www.aerlingus.com
   IATA EI
   ICAO EIN
   Země Irsko

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (25×33×20 cm)
   zdarma
   kabelka, notebook, fotoaparát
   Příruční zavazadlo
   (55×40×24 cm, do 10 kg)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, 15 – 40 kg)
   20 – 85 EUR €
   dle velikosti, viz. ceník
   Nadváha zavazadla
   (za 1 kg)
   10 €

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   Aer Lingus létá na pravidelné lince mezi Prahou a Dublinem, ceny letenek jsou však o něco vyšší, než u společnosti Ryanair, která často nabízí výhodné letenky za akční ceny.
   Aer Lingus může však být v případě akčních nabídek zajímavou alternativou pro lety do USA.

   Letenky za obvyklou cenu lze koupit ve standardním čase zhruba 2 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky 

   • změna jména na letence: 100 EUR
   • sportovní vybavení (rybářské vybavení, golfové hole, lyže, snowboard, surfboard): 40 EUR předem, 50 EUR na letišti
   • hudební nástroje: při splnění rozměrů lze vzít jako příruční zavazadlo, při větších rozměrech je poplatek jako u sportovního vybavení 40 EUR při objednání předem a 50 EUR na letišti
   • přeprava zvířat: 40 EUR, pouze menší kočky, psi a králíci, podrobnosti naleznete zde
   • výběr preferovaného sedadla: 9,99 – 74,99 EUR dle typu sedadla
   • přístup do VIP salonku v Dublinu, Londýně a New Yorku: 30 EUR

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 30 až 2 hodiny před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo se odbavit přes mobilní aplikaci a na letišti se prokázat čárovým kódem. Výjimky v časech online odbavení přes web naleznete zde a pro mobilní odbavení zde.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Aer Lingus zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 hodiny před odletem a zavírají 30 až 75 minut před nástupem do letadla. Podrobnosti o zavírací době přepážek naleznete na webu společnosti.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech po Evropě jsou lety bez občerstvení a lze si je koupit za poplatek. Rozsah poskytovaného občerstvení záleží vždy na délce letu.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy, kde si prostřednictvím LCD obrazovek můžete vybrat filmy nebo hudbu.

   Wi-Fi

   Na palubě letadel je možné se připojit za poplatek k síti Wi-Fi. Cena za 50 MB je 6,95 EUR, za 120 MB zaplatíte 13,95 EUR a 270 MB vás bude stát 29,95 EUR.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.