Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Aeroflot Russian Airlines

   Ruská letecká společnost, vlastněná z 51 % státem, sídlí na hlavním moskevském letišti Šeremeťjevo a vlastní také nízkonákladové letecké společnosti Pobeda a Rossiya Airlines. Od roku 2006 je členem aliance Sky Team. Se svými 251 letadly létala v roce 2016 do 129 světových destinací. Obecně patří Aeroflot mezi velmi dobře hodnocené letecké společnosti.

   Informace o Aeroflot Russian Airlines

   Web www.aeroflot.ru
   IATA SU
   ICAO AFL
   Země Rusko

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 80 cm, do 5 kg)
   zdarma
   kabelka, notebook, fotoaparát
   Příruční zavazadlo
   (55×40×25 cm, do 10 kg)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (do 23 kg)
   zdarma
   na letech do určitých destinacích je možné si vzít 2 ks zavazadla
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)
   34 – 100 €
   dle destinace

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Aeroflot provozuje pravidelné linky do a z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky. Z České republiky využijete Aeroflot pravděpodobně nejvíce pro lety do Asie, na které dokáže velice často nabídnout příznivé letenky v poměru kvalita versus cena. Například do vietnamských měst Hanoj či Ho Chi Minh můžete v případě akčních nabídek letět i za ceny kolem 12 000 Kč.

   Ideální doba k nákupu letenek je standardně zhruba 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje dopravce dle své obchodní politiky.

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 24 hodin až 45 minut před odletem, při online odbavení lze vybrat sedadla zdarma. Letenky lze vytisknout doma nebo v kiosku na letišti. Můžete si také nainstalovat mobilní aplikaci a odbavení provést přes aplikaci. Přesné podmínky online odbavení a výjimky z výše uvedených časů naleznete na stránkách společnosti zde.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Aeroflot zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 až 3 hodiny před odletem a zavírají 40 nebo 45 minut před nástupem do letadla. Odbavení můžete také provést na samoobslužném kiosku na letišti.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při všech letech je poskytováno teplé nebo studené občerstvení v rámci ceny letenky. Rozsah občerstvení záleží na délce letu. Při dlouhých letech jsou standardem dvě teplá jídla během letu.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy a pomocí dotykových obrazovek vybírat filmy, seriály, dokumenty, hudbu nebo hrát hry.

   Wi-Fi 

   V letadlech typu A330 a B777 lze využívat připojení k internetu. V letadlech A330 je cena 5 USD (15 minut), 15 USD (1 hodina), 40 USD (3 hodiny) nebo 50 USD (neomezeně). V letadlech B777 je cena za 30 MB 15 USD a za 100 mega 40 USD. Za každý 1 MB navíc se v obou případech platí 1 USD.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Letiště Šeremeťjevo - tranzitní vízum

   Dobrý den, chci se zeptat, když letím s Aeroflotem z Vídně přes Moskvu do Hanoje, je potřeba tranzitní vízum? Budou mi na přestup stačit 2.5 hodiny?… Zobrazit více
   Ovča
   Ovča