Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Air France

   Francouzská letecká společnost byla založena roku 1933 v Paříži a v současné době provozuje kolem 1700 letů denně do 185 destinací v 83 státech. Air France je zakládajícím členem SkyTeam a od roku 2004, kdy převzala kontrolu nad nizozemskou KLM, se stala největší světovou leteckou společností. Domovským letištěm je letiště Charlese de Gaulla v Paříži.

   Informace o Air France

   Web www.airfrance.cz
   IATA AF
   ICAO AFR
   Země Francie

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   zdarma
   kabelka nebo brašna s notebookem
   Příruční zavazadlo
   (55×35×25 cm, do 12 kg)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   50 €
   mimo Evropu
   Odbavené zavazadlo
   (do 23 kg)
   25 – 35 €
   po Evropě, cena dle letu
   Nadváha zavazadla
   od 55 €
   dle destinace

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   S Air France se můžete dostat téměř do celého světa, letět s nimi můžete do Evropy, Ameriky, Asie i Afriky. Největší a nejlepší nabídka letů v poměru kvalita versus cena je provozována do USA a Kanady a dále do západní a rovníkové Afriky.

   Air France se obecně řadí mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale vždy. U letů po Evropě, kde je velká konkurence, mohou ceny často spadnout na cenu konkurence schopnou vůči nízkonákladovým aerolinkám. Za výhodnou cenu koupíte letenky do USA, Kanady a Afriky, naopak dražší je Latinská Amerika a Asie. Letenky se vyplatí kupovat 1 až 4 měsíce před odletem.

   Poplatky

   • podržení ceny letenky “Time to Think” až 14 dní: 20 USD
   • rezervace sedadla s větším prostorem pro nohy: 70 – 98 USD dle letu
   • zvířata (povolena je pouze přeprava psů a koček): 20 – 200 USD

    Odbavení

    Online odbavení 

    Oblíbeného online check-in můžete využít již 30 hodin před odletem, při online odbavení si lze vybrat sedadla zdarma. Letenky lze buď vytisknout doma nebo ukázat v mobilu. Check-in můžete udělat také přes mobilní aplikaci.

    Odbavení na letišti

    Letištní odbavení je se společností Air France zdarma. Přepážky se zavírají 40 minut před nástupem do letadla u evropských letů a 60 minut při letech mimo Evropu.

    Služby během letu 

    Občerstvení 

    Občerstvení se během letu podává zdarma. Rozsah servírovaného občerstvení závisí vždy na délce letu a zvolené tarifní třídě.

    Zábava

    U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s širokou nabídkou filmů, seriálů nebo hudby. K dispozici jsou také různé noviny a časopisy.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.