Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Air New Zealand (NZ)

   Národní letecká společnost se sídlem v Aucklandu vznikla již roku 1940 pod názvem Tasman Empire Airways Limited. Od roku 1999 je členem Star Alliance. Je hlavní aerolinkou Nového Zélandu, který spojuje takřka s celým světem.

   Informace o Air New Zealand

   IATA NZ
   ICAO ANZ
   Země Nový Zéland

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   zdarma
   kabelka, notebook
   Příruční zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 118 cm, do 7 – 14 kg)
   zdarma
   v tarifech Premium Economy, Business Premier, connecting Business Premier 2 ks do 14 kg celkem (váha jednoho nesmí přesáhnout 10 kg)
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   v tarifu Premium Economy 2 ks
   v tarifech Business and Business Premier 3 ks
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)

   částka bude vypočtena po zvážení na letišti, pokud se nevejdete do udané váhy či rozměrů, vyjde levněji zakoupit předem další odbavené zavazadlo

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Nejvíce letů je provozováno na domácích linkách a dále na linkách do Austrálie, Asie a oblasti Pacifiku. Nabízí ale také lety do USA a Evropy. Létá i na letiště v Praze, letenky jsou však poměrně drahé.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky 

   • doprovod samostatně cestujících dětí ve věku 5 až 11 let, objednání předem: domácí let 10 EUR, mezinárodní 30 EUR
   • doprovod samostatně cestujících dětí ve věku 5 až 11 let, objednání na letišti: domácí let 18 EUR, mezinárodní 60 EUR
   • přikoupení prvního zavazadla navíc: 25 – 95 EUR dle destinace
   • přikoupení druhého zavazadla navíc: 35 – 115 EUR dle destinace
   • přeprava jízdního kola: přibližně 15 EUR za přepravní box, do kterého musí být kolo umístěno
   • přeprava hudebních nástrojů: do délky jednoho metru se počítá jako obvyklé zavazadlo, jinak platí podmínky jako pro nadváhu zavazadel

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít od 24 před odletem, při online odbavení lze vybrat sedadla zdarma. Letenky lze buď vytisknout doma nebo v kiosku na letišti. Check-in lze provést také přes mobilní aplikaci a na letišti se prokázat čárovým kódem.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Air New Zealand zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 – 3 hodiny před odletem a zavírají 60 – 45 minut před nástupem do letadla při mezinárodních letech. Při domácích letech se přepážky otevírají obvykle 1,5 hodiny a zavírají 20 – 30 minut před odletem.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech jsou lety s malým občerstvením, hodně krátké lety v řádu desítek minut jsou bez občerstvení.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující na palubách vybraných letadel využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   Wi-Fi je na palubě vybraných letadel k dispozici zdarma do 31.3.2019.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.