Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Air Serbia

   Srbská národní letecká společnost vznikla z původně jugoslávské společnosti Jat Airways, jejíž historie sahá až do roku 1927. V roce 2013 se přejmenovala na Air Serbia a stala se členem koncernu Etihad. Její hlavní sídlo je na mezinárodním letišti Nikola Tesly v Bělehradě.

   Informace o Air Serbia

   Web www.airserbia.com
   IATA JU
   ICAO ASL
   Země Srbsko

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (do 4 kg)
   zdarma
   kabelka, notebook, fotoaparát, vzít si můžete i bundu, kabát, skládací kočárek, potřeby pro děti nebo invalidní vozík
   Příruční zavazadlo
   (55×20×40 cm, do 8 kg)
   zdarma
   v Business třídě lze vzít 2 ks
   Odbavené zavazadlo
   (do 23 kg)
   zdarma
   pro kratší lety, pouze v tarifu Standart a Comfort, tarif Light má pro krátké lety zavazadlo zpoplatněno
   na zaoceánské lety do USA lze vzít 2 ks zavazadla… zobrazit více
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)
   50 – 90 €
   cena za každý kus zavazadla, které překročí váhový limit, cena závisí na destinaci

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Společnost provozuje lety do Evropy, Ameriky, Severní Afriky a na Střední východ. Nejvíce letů operuje, jako jedna z mála společností, na Balkánském poloostrově. V provozu je i přímá linka z Prahy do Bělehradu, cenově zajímavější jsou však spíše lety s přestupem, například do Moskvy.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky 

   • výběr sedadla: 3 – 9 EUR dle konkrétního místa a tarifu, v třídách Economy Comfort je výběr standardního sedadla zdarma, sedadlo s větším místem na nohy stojí 9 EUR a prioritní sedadlo je za 4 EUR
   • přikoupení dalšího zavazadla: od 40 EUR, ceny se liší dle destinací i cestovních období, tabulku cen najdete zde
   • doprovod samostatně cestujících dětí ve věku od 5 do 12 let (lety do a z USA od 7 let): 45 EUR kratší lety, 90 EUR zámořské lety do USA
   • přeprava menšího zvířete do 8 kg: 25 – 85 EUR, rozměr přepravky musí splňovat rozměr příručního zavazadla
   • sportovní vybavení: 20 – 330 EUR dle velikosti a destinace, podrobný ceník naleznete zde

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít od 36 do 1 hodiny před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo stáhnout do telefonu a na letišti se prokázat čárovým kódem. Online check-in je dostupný pouze pro některá letiště, seznam najdete zde.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Air Serbia zdarma ve všech tarifech kromě tarifu Economy White. V případě, že máte tento nejlevnější tarif, zaplatíte za odbavení na letišti 10 EUR. Na některých letištích ale není možný online check-in předem, proto se zde poplatek neplatí. Seznam letišť bez poplatku naleznete zde. Přepážky se obvykle otevírají 2 hodiny před odletem a zavírají 45 minut před nástupem do letadla. Při dálkových letech do New Yorku se přepážky zavírají 60 minut před odletem.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech po Evropě jsou lety s malým občerstvením. Rozsah občerstvení vždy záleží na délce letu a určuje ho letecká společnost.

   Zábava 

   U dálkových linek v letadlech Airbus A330 mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   Internetové připojení je dostupné v pěti různých cenových balíčcích od 2,90 EUR za 10 MB dat do 18,90 EUR za 120 MB dat.

   Hotel při přestupu

   Cestujete-li do USA a máte přestup v Bělehradě delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin, máte nárok na hotel zdarma. O hotel se musíte přihlásit minimálně 5 dní před odletem, bližší informace a kontakt naleznete na webu aerolinky.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.