Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   AirAsia

   Malajská nízkonákladová aerolinka, která byla založena v roce 1993, má hlavní základnu v Kuala Lumpur na letišti KLIA2, které slouží především nízkonákladovým aerolinkám pro lety do Asie. Má sesterské společnosti v Thajsku, Japonsku, Vietnamu, Číně, Indii a na Filipínách. Se svojí hustou sítí letů je jednou z nejvýznamnějších asijských aerolinek.

   Informace o AirAsia

   Web www.airasia.com
   IATA AK
   ICAO AXM
   Země Malajsie

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (30×40×10 cm, do 7 kg)
   zdarma
   váha malého a příručního zavazadla nesmí dohromady přesáhnout 7 kg
   Příruční zavazadlo
   (56×36×23 cm, do 7 kg)
   zdarma
   váha malého a příručního zavazadla nesmí dohromady přesáhnout 7 kg
   Odbavené zavazadlo
   (do 32 kg)

   cena v závislosti na destinaci odletu a příletu
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)

   cena v závislosti na destinaci odletu a příletu

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   AirAsia nejvíce využijete při letech po Asii, kde dokáže nabídnout velice často zajímavé akční ceny. Zpravidla jednou v roce spouští akci, ve které je možné koupit letenky za 1 Kč.

   AirAsia se snaží pronikat i na evropský trh a zavádět dálkové lety. V současné době je pro rok 2019 potvrzeno zavedení linky na trase Praha – Bangkok, kde jsou očekávány zajímavé ceny, které budou konkurencí pro dražší společnosti.

   Letenky obvykle stačí kupovat v předstihu 1 až 2 měsíce před odletem, pro lokální lety v rámci jednoho státu je možné nakoupit letenky za přijatelné ceny i 2 týdny před odletem.

   Poplatky 

   • odbavené zavazadlo: cena v závislosti na destinaci odletu a příletu, kalkulačku naleznete zde
   • nadváha zavazadla: cena v závislosti na destinaci odletu a příletu, kalkulačku naleznete zde

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 14 dní až 1 hodina před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo stáhnout do telefonu a na letišti se prokázat čárovým kódem. Check-in lze provést také přes mobilní aplikaci.

   Při letu do některých asijských zemí není možné vytisknout letenku a jít rovnou na bezpečnostní kontrolu, ale musíte se dostavit na přepážku, kde vám budou zkontrolovány dokumenty (víza, zpáteční letenka apod. dle vízových podmínek konkrétní země) nutné pro vstup do následující destinace a následně vám bude vytištěn palubní lístek. Pokud nebudete mít dokumenty, které jsou vyžadovány pro vstup do země kam letíte, má AirAsia právo odmítnout vaši přepravu.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Air Asia zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 hodiny před odletem a zavírají 45 minut před nástupem do letadla. K odbavení na některých letištích můžete využít také samoobslužné kiosky.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Občerstvení je během letu poskytováno pouze za poplatek. Občerstvení si můžete objednat předem online při check-in nebo zakoupit přímo na palubě letadla.

   Zábava

   Na některých letech si můžete za poplatek 12 USD (při objednávce předem) nebo 15 USD (objednávka v letadle) zapůjčit tablety s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.