Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Alitalia

   Italská letecká společnost je z poloviny vlastněna státem a své hlavní základny má na letištích Miláno Malpensa a Řím Fiumicino. Společnost je členem aliance SkyTeam a se svými 102 letadly létala v roce 2017 do 94 destinací.

   Informace o Alitalia

   Web www.alitalia.com
   IATA AZ
   ICAO AZA
   Země Itálie

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (36×45×20 cm)
   zdarma
   kabelka, notebook, fotoaparát
   Příruční zavazadlo
   (55×35×25 cm, do 8 kg)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 – 32 kg)
   zdarma
   u vybraných dálkových letů si lze vzít 2 ks po 23 kg
   v tarifu Premium Economy 2 ks po 23 kg
   v tarifu Business 2 ks po 32 kg
   v tarifu Comfort n… zobrazit více
   Nadváha zavazadla
   60 – 300 €
   v závislosti na destinaci a na tom, zda překročíte váhu nebo i rozměry

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 17. 03. 2019). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Nejvíce letů probíhá na vnitrostátních linkách, na letech do Evropy a do destinací u Středozemního moře. Provozuje ale také linky do Japonska, Buenos Aires, New Yorku, Los Angeles nebo Miami.

   Letenky kupujte ideálně ve standardním předstihu 2 až 4 měsíce před odletem.

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí od 24 do 1 – 2 hodin (dle destinace) před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo stáhnout do telefonu a na letišti se prokázat čárovým kódem. Check-in lze provést také přes mobilní aplikaci. Při odletech z některých destinací je možný tisk letenky pouze na letišti. Podrobnosti naleznete na webu společnosti.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Alitalia zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 – 3 hodiny a zavírají 35 – 60 minut před odletem (dle destinace). Při letu do USA je potřeba dostavit se na přepážku alespoň 3 hodiny před odletem. Na některých letištích lze provést odbavení i u samoobslužného kiosku.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech po Evropě jsou poskytovány vybrané nealkoholické a alkoholické nápoje a menší snack.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   Na vybraných letech můžete od 10. března 2019 zakoupit balíček za 2, 6, 12 nebo 20 EUR a být připojeni i během letu. Následně můžete volat, posílat SMS či surfovat po internetu za cenu dle vašeho roamingového tarifu.