Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Alitalia

   Italská letecká společnost je z poloviny vlastněna státem a své hlavní základny má na letištích Miláno Malpensa a Řím Fiumicino. Společnost je členem aliance SkyTeam a se svými 102 letadly létala v roce 2017 do 94 destinací.

   Informace o Alitalia

   Web www.alitalia.com
   IATA AZ
   ICAO AZA
   Země Itálie

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (36×45×20 cm)
   zdarma
   kabelka, notebook, fotoaparát
   Příruční zavazadlo
   (55×35×25 cm, do 8 kg)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 – 32 kg)
   zdarma
   u vybraných dálkových letů si lze vzít 2 ks po 23 kg
   v tarifu Premium Economy 2 ks po 23 kg
   v tarifu Business 2 ks po 32 kg
   v tarifu Comfort n… zobrazit více
   Nadváha zavazadla
   60 – 300 €
   v závislosti na destinaci a na tom, zda překročíte váhu nebo i rozměry

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Nejvíce letů probíhá na vnitrostátních linkách, na letech do Evropy a do destinací u Středozemního moře. Provozuje ale také linky do Japonska, Buenos Aires, New Yorku, Los Angeles nebo Miami.

   Letenky kupujte ideálně ve standardním předstihu 2 až 4 měsíce před odletem.

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí od 24 do 1 – 2 hodin (dle destinace) před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo stáhnout do telefonu a na letišti se prokázat čárovým kódem. Check-in lze provést také přes mobilní aplikaci. Při odletech z některých destinací je možný tisk letenky pouze na letišti. Podrobnosti naleznete na webu společnosti.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností Alitalia zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 2 – 3 hodiny a zavírají 35 – 60 minut před odletem (dle destinace). Při letu do USA je potřeba dostavit se na přepážku alespoň 3 hodiny před odletem. Na některých letištích lze provést odbavení i u samoobslužného kiosku.

   Služby během letu 

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech po Evropě jsou poskytovány vybrané nealkoholické a alkoholické nápoje a menší snack.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   Na vybraných letech můžete od 10. března 2019 zakoupit balíček za 2, 6, 12 nebo 20 EUR a být připojeni i během letu. Následně můžete volat, posílat SMS či surfovat po internetu za cenu dle vašeho roamingového tarifu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Recenze leteckých společností a letišť

   TRAVEL SERVICE - nic moc, dříve dobré jídlo v letadle, žádné problémy, nyní bez a servis teda nic moc, nejsou ochotni prodat letenku, ale jiným cizím… Zobrazit více
   Jitulle
   Jitulle