Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   American Airlines

   Americká letecká společnost sídlící v texaském Forth Wort je největší leteckou společností na světě dle počtu letadel a druhá největší na světě dle počtu destinací, do kterých létá. Obsluhuje celkem 350 destinací a vlastní 928 letadel. V roce 1999 byla American Airlines jedním ze zakládajících členů letecké aliance Oneworld. Je jednou ze dvou společností, které nabízejí přímé lety do České republiky.

   Informace o American Airlines

   Web www.aa.com
   IATA AA
   ICAO AAL
   Země USA

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (45×35×20 cm)
   zdarma
   kabelka nebo notebook
   Příruční zavazadlo
   (56×36×23 cm)
   zdarma
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   U vybraných letů a tarifů.
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   30/60 $
   Dokoupení zavazadel, která nejsou v ceně letenky. Cena závisí na destinaci a tarifu.
   Nadváha zavazadla
   (do 45 kg)
   100 – 450 $
   Zavazadla do 32 kg – 100 USD. Nadváha zavazadla do 45 kg – 200/450 USD dle destinace.

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky 

   Od roku 2018 létá společnost American Airlines přímými lety z Prahy do Philadelphie. V letní sezóně nabízí lety každý den. V roce 2019 je v plánu nasazení letadla Airbus A330-200, se kterým dokáže obsloužit ještě větší množství pasažérů než dosud. Nejlepší ceny letenek jsou obvykle 2 až 4 měsíce před odletem.

   Kromě Prahy obsluhují American Airlines všechny světové destinace a je jen málo míst, do kterých nelétají. Nejvíce spojů operují ze západní Evropy, odkud je často možné sehnat letenky za velice výhodné ceny.

   Nejhustější síť letů provozuje v USA, ceny jsou ale poměrně vysoké, obvykle začínají na částce kolem 6 000 Kč.

   Poplatky 

   • druhé odbavené zavazadlo: 40/70/100 USD dle destinace
   • třetí odbavené zavazadlo: 150/200 USD dle destinace
   • čtvrté odbavené zavazadlo: 200 USD
   • výběr sedadla: 4 – 139 USD dle destinace
   • prioritní odbavení: 9 – 74 USD dle typu letu
   • doprovod samostatně cestujícího dítěte: 150 USD + DPH
   • přeprava zvířat: 125/150/200 USD dle destinace a způsobu odbavení, zvířata není možné přepravovat při letech z Evropy
   • přeprava hudebního a sportovního náčiní: některé sportovní a hudební vybavení je přepravováno zdarma, některé za poplatek; podrobnosti naleznete v přehledu zde

   Dokoupení druhého, třetího či čtvrtého zavazadla záleží na destinaci, do které letíte. Na některé lety je možné vzít pouze omezené množství zavazadel. Stejně tak není možné vzít na některé lety zavazadla s nadváhou.

   Odbavení 

   Online odbavení 

   Oblíbeného online check-in můžete využít v časovém rozpětí 24 až 2 hodiny před odletem. Letenky lze buď vytisknout doma nebo využít mobilní aplikaci a na letišti se prokázat čárovým kódem.

   Odbavení na letišti 

   Letištní odbavení je se společností American Airlines zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 3 hodiny před odletem a zavírají 60 minut před nástupem do letadla. Na letištích v USA jsou přepážky obvykle otevřeny celý den.

   Služby během letu

   Občerstvení 

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v ceně letenky. Při kratších letech po USA, do Kanady nebo Karibiku je občerstvení zpoplatněno.

   Zábava 

   U dálkových linek mohou cestující využít nabídku filmů, seriálů a hudby. Vše si stáhnete přes aplikaci American Airlines. Během letu není nutné připojení k internetu, aplikaci si však musíte stáhnout před odletem.

   Wi-Fi 

   U dálkových i vnitrostátních letů je možné využít za poplatek 10 USD Wi-Fi připojení. Ve většině letadel jsou zásuvky, v první a byznys třídě jsou na některých letech adaptéry zdarma.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   American Airlines otevře novou linku Praha - Chicago!

   Americká letecká společnost American Airlines spustí od příštího letního letového řádu přímé spojení mezi Prahou a Chicagem. Konkrétně pak od 8.… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša