Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   China Southern Airlines

   Společnost China Southern Airlines byla založena v roce 1988 a v současné době patří mezi jednu ze tří největších aerolinek Čínské lidové republiky. Co se týče počtu odbavených cestujících, je šestou největší světovou aerolinkou. Vlastní přes 500 letadel, se kterými obsluhuje téměř 200 světových destinací. Své sídlo má v Kantonu, kde má i své domovské letiště. Druhou důležitou základnou je letiště v Pekingu.

   Informace o China Southern Airlines

   Web www.csair.com
   IATA CZ
   ICAO CSN
   Země Čína

   Informace o zavazadlech

   Příruční zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 115 cm, do 5 kg)
   zdarma
   platí pro domácí i mezinárodní lety, do první třídy si lze vzít 2 ks příručního zavazadla, do všech ostatních pouze 1 ks
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, 10/20/30/40 kg)
   zdarma
   domácí lety, zavazadlo pro dítě/třída Economy/třída Business/první třída
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   na většině mezinárodních letů je možné si v třídě Economy vzít 2 ks odbaveného zavazadla – každé do 23 kg, u některých letů, především po Asii, je možný pouze 1… zobrazit více
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech rozměrů do 158 cm, do 32 kg)
   zdarma
   ve vyšších třídách je možné si vzít 1 až 3 ks odbaveného zavazadla, každé do 32 kg, počet zavazadel závisí na třídě a destinaci

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   Nejhustější síť letů provozuje společnost v Číně a přilehlých asijských zemích. Létá ale také do Evropy, USA, na Blízký východ a do Austrálie.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Odbavení

   Online odbavení

   Oblíbeného online check-in můžete využít od 14:00 v den, který předchází dni odletu. Online odbavení se uzavírá 1 hodinu před odletem. Při online odbavení lze vybrat standardní sedadla zdarma. Letenky si vytiskněte před cestou na letiště, případně nechte vytisknout na přepážce. Check-in lze provést také přes SMS.

   Odbavení na letišti

   Letištní odbavení je se společností China Southern Airlines zdarma. K odbavení se dostavte ideálně 2 hodiny před nástupem do letadla. Přepážky se zavírají 30 minut až 1 hodinu před časem odletu, časy se liší dle destinací. Na většině letišť se můžete odbavit také v samoobslužných kioscích.

   Služby během letu

   Občerstvení

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech jsou lety s malým občerstvením nebo bez občerstvení. Rozsah občerstvení vždy záleží na konkrétním letu a jeho délce.

   Zábava

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   China Southern Airlines postupně zavádí do svých letadel možnost připojení na Wi-Fi. Aktuálně je připojení zdarma. O možnost připojení během letu je potřeba si předem zažádat. Více informací a seznam letů, na kterých je Wi-Fi k dispozici, naleznete zde.

   Hotel při přestupu

   Máte-li přestup delší než 8 hodin a kratší než 24 hodin, máte při přestupu v Kantonu nárok na hotel a autobus z letiště zdarma. Rezervaci hotelu musíte provést před odletem a to v rozmezí 24 hodin až 180 dní předem. Online rezervaci můžete provést zde, podrobnější informace a podmínky naleznete zde.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.