Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Condor

   Druhá největší německá letecká společnost byla založena roku 1955 a první lety začala provozovat v roce 1956. Ze svojí hlavní základny ve Frankfurtu nad Mohanem létá do téměř 100 světových destinací. Další důležitá letiště jsou v Mnichově, Hamburku, Hannoveru, Stuttgartu, Düsseldorfu a Lipsku. Je dceřinou společností britské Thomas Cook Group. Na věrnostním programu však spolupracuje s předchozí mateřskou společností Lufthansa.

   Informace o Condor

   Web www.condor.com
   IATA DE
   ICAO CFG
   Země Německo

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   zdarma
   kabelka, notebook, deštník, malý nákup z duty free
   Příruční zavazadlo
   (55×40×20 cm, do 6 kg)
   zdarma
   třída Economy, třída Premium do 10 kg, třída Business do 12 kg
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech tří rozměrů do do 158 cm, do 20 kg)
   zdarma
   třída Economy, do některých destinací je možné vzít zavazadlo do 23 kg, do některých 2×32 kg, informace naleznete při nákupu letenky u zvolené tarifní třídy, př… zobrazit více
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech tří rozměrů do do 158 cm, do 25 kg)
   zdarma
   třída Premium, do některých destinací je možné vzít 2×32 kg, informace naleznete při nákupu letenky u zvolené tarifní třídy, případně v ceníku
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech tří rozměrů do do 158 cm, do 30 kg)
   zdarma
   v tarifu Business (jen některé destinace), stejně jako u Premium a Economy si i v tarifu Business lze vzít do některých destinací 3 kusy zavazadla, každé do 32 … zobrazit více
   Odbavené zavazadlo
   (součet všech tří rozměrů do do 158 cm, do 20 kg)
   60 €
   dokoupení zavazadla k tarifu Economy Light, který nemá odbavené zavazadlo v ceně

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   Společnost Condor létá do Severní a Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Karibiku a samozřejmě i do Evropy, kde obsluhuje především oblíbené destinace v okolí Středozemního moře. Pro nás mohou být zajímavé například lety z Prahy nebo Frankfurtu do Kuala Lumpuru, na které lze při vhodné kombinaci termínů zakoupit letenky za ceny kolem 12 000 Kč za zpáteční cestu.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky

   • výběr sedadla ve třídě Economy: 13 – 120 USD dle typu sedadla a destinace
   • přeprava zvířat v kabině (pouze psi a kočky): 73 – 122 USD dle destinace
   • přeprava zvířat v odbaveném prostoru (pouze psi a kočky): 97 – 310 USD dle destinace a velikosti

   Odbavení

   Online odbavení

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 24 až 2 hodiny před odletem. Při online odbavení lze ve vyšších tarifních třídách vybrat standardní sedadla zdarma. Letenky lze buď vytisknout doma nebo stáhnout do telefonu a na letišti se prokázat čárovým kódem. Seznam letišť, pro která je dostupný online check-in a mobilní palubní lístek naleznete zde.

   Odbavení na letišti

   Letištní odbavení je se společností Condor zdarma. Přepážky se obvykle otevírají 3 hodiny před odletem při letech do USA a 2 hodiny před odletem do ostatních destinací. Přepážky se zavírají 45 minut před nástupem do letadla při krátkých a středně dlouhých letech a 60 minut při dlouhých letech. Na většině letišť se můžete odbavit také v samoobslužných kioscích.

   Na některých letištích v Německu (seznam a podrobné info zde) lze využít i noční check-in v den předcházející dni odletu. Cena služby je 5 EUR.

   Služby během letu

   Občerstvení

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Za poplatek 22 USD si lze objednat prémiové jídlo či jídlo dle vaší diety. Při kratších až středních vzdálenostech jsou lety bez občerstvení. Občerstvení pro kratší lety si lze objednat za cenu od 5,50 USD. Rozsah občerstvení vždy závisí na délce letu a určuje ho společnost.

   Zábava

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her, které si lze vybrat pomocí dotykových obrazovek umístěných na sedadle před vámi. U krátkých a středně dlouhých letů se filmy promítají na stropních obrazovkách.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Nestihnutí navazujícího letu z důvodů poruchy letadla

   Dobrý den, ve zkratce, koupili jsme letenky u letecké společnosti Condor směr Praha (ČSA) - Frankfurt (Condor) - Portland.Letadlo z Prahy (ČSA)… Zobrazit více
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi