Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   EVA Air

   Tchaj-wanská soukromá letecká společnost byla založena v roce 1989 a je druhou největší tchaj-wanskou aerolinkou. Své sídlo i hlavní leteckou základnu má na mezinárodním letišti Tchao-jüan, které leží nedaleko hlavního města Tchaj-pej. Společnost provozuje nákladní i osobní přepravu. Od roku 2003 je členem Star Alliance. Dle žebříčku Skytrax je považována za pětihvězdičkovou leteckou společnost.

   Informace o EVA Air

   Web www.evaair.com
   IATA BR
   ICAO EVA
   Země Taiwan

   Informace o zavazadlech

   Malé zavazadlo
   (40×30×10 cm)
   zdarma
   kabelka, notebook, kamera, malý batoh, menší nákup z duty free, vzít si můžete také zdravotní pomůcky nebo sedačku pro dítě, pokud splňuje rozměry pro příruční … zobrazit více
   Příruční zavazadlo
   (56×36×23 cm, do 7 kg)
   zdarma
   v třídě Economy 1 ks, v třídě Business 2 ks
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 20/30/35 kg)
   zdarma
   třídy Economy Discount/Economy Basic + Standard/Economy plus
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 35 kg)
   zdarma
   Premium Economy
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 40 kg)
   zdarma
   třídy Royal Laurel, Premium Laurel a Business
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 23 kg)
   zdarma
   pro lety do USA a Kanady v tarifu Economy Discount 1 ks zavazadla, pro třídy Economy Basic, Standart a Plus 2 ks zavazadla, každé do 23 kg
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 28 kg)
   zdarma
   pro lety do USA a Kanady v tarifu Premium Economy 2 ks zavazadla, každé do 28 kg
   Odbavené zavazadlo
   (do 158 cm, do 32 kg)
   zdarma
   pro lety do USA a Kanady v tarifech Royal Laurel, Premium Laurel a Business 2 ks zavazadla, každé do 32 kg
   Nadváha zavazadla
   (do 32 kg)
   8 – 230 $
   dle destinace

   Uvedené informace jsou pouze orientační (poslední aktualizace 06. 02. 2020). Doporučujeme ověřit aktuální ceny na oficiálních stránkách.

   Letenky

   Společnost létá do více než 40 destinací (přes 60 s nákladní přepravou) v Evropě, Asii, Austrálii a severní Americe. U nás je oblíbená především díky přímým letům z Vídně do Bangkoku, které nabízí za poměrně příznivou cenu (vzhledem k tomu, že se jedná o přímý let) kolem 14 000 Kč za zpáteční letenku. V akcích můžete občas najít i nižší ceny.

   Letenky kupujte ideálně v obvyklém předstihu 2 až 4 měsíce před odletem. Cenu letenky vždy určuje společnost dle své obchodní politiky.

   Poplatky

   • poplatek za překročení rozměru: 100 USD za zavazadla větší než 158 cm a menší než 203 cm
   • poplatek za překročení rozměru: 300 USD za zavazadla větší než 203 cm

   Odbavení

   Online odbavení

   Oblíbeného online check-in můžete využít v rozmezí 48 až 1,5 hodiny před odletem. Při online odbavení lze vybrat sedadla zdarma. Letenky lze buď vytisknout doma nebo si můžete do telefonu stáhnout mobilní aplikaci EVA Air, odbavit se přes aplikaci a na letišti se prokázat čárovým kódem.

   Odbavení na letišti

   Letištní odbavení je se společností EVA Air zdarma. Otevírací doba přepážek se různí dle destinace, obecně se ale doporučuje dostavit se k odbavení alespoň dvě hodiny před časem odletu. U velkých letišť v USA, kde navíc probíhají důkladné bezpečnostní kontroly, se doporučuje dostavit k odbavení alespoň 3 hodiny před odletem. Na většině letišť se můžete odbavit také v samoobslužných kioscích.

   Služby během letu

   Občerstvení

   Při dálkových letech je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky. Při kratších letech jsou lety s menším občerstvením. Rozsah občerstvení vždy závisí na délce letu a určuje ho společnost.

   Zábava

   U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

   Wi-Fi

   Máte-li letenku do vyšší tarifní třídy, můžete se během letu bezplatně připojit k Wi-Fi síti. K levnějším tarifům lze přikoupit balíček 30 MB dat za 4,95 USD, 100 MB dat za 14,95 USD nebo 300 MB dat za 29,95 USD. Podrobnosti k připojení naleznete zde.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.